Yapay zekalı Microsoft Edge tarayıcı için büyük bir güncelleme geliyor

Yazılım Nis 07, 2023 Yorum Yok
Microsoft, Edge web tarayıcısına kısa mühlet içinde kimi Aka özellik güncellemeleri getirecek. Microsoft halihazırda yeni Yapay zeka takviyeli Bing Image Creator‘ı Edge kıyı çubuğuna eklemişti. Bundan daha Evvel de Bing arama motorunun ChatGPT gibisi sohbet modunu da kıyı çubuğuna eklemişti. Artık ise daha fazlası geliyor.

Edge’e Kıymetli yenilikler geliyor

Microsoft, yayınladığı blog gönderisinde Edge’e yakında tarayıcının içinden web imgelerini hem kaydetme hem de düzenleme yeteneği ekleyeceğini duyurdu. Böylelikle bir sıra üçüncü parti edit uygulamasına muhtaçlık kalmayacak. Bu özellik ile PC yahut MacOS’ta tarayıcı içinde rastgele bir web imgesini sağ tıklayarak düzenlemek Muhtemel olacak. Bu menüden kırpma, ışık, renk ve filtreler eklenebilecek.
Edge’e gelen bir diğer yeni özellik ise Drop olarak isimlendiriliyor. Edge kıyı çubuğuna iç ediliyor ve Edge’e bir aygıttan Öbür bir aygıta fotoğraf, not ve öteki belgeleri paylaşma yeteneği kazandırıyor. Bunun yanında Edge’in verimlilik modunda da birtakım iyileştirmeler yapılıyor. mesela dizüstü bilgisayarınızın pili bitiyorsa Edge otomatik olarak pil kullanımını azaltmak için verimlilik moduna giriyordu. Artık ise iki yeni mod ekleniyor: İstikrarlı Tasarruf ve Maksimum Tasarruf. bütün bu özelliklerin önümüzdeki Edge sürümlerinde gelmesi bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir