FIFA’nın yerini alan EA Sports FC’nin logosu paylaşıldı: İşte ilk detaylar

Yazılım Nis 07, 2023 Yorum Yok
Yayıncılığını Electronic Arts‘ın yaptığı FIFA serisi 30 yılın akabinde tozlu raflara kalkıyor. FIFA ve Electronic Arts’ın anlaşamamasının akabinde yollar ayrıldı ve FIFA markası için lisans alınamadı. Bu nedenle Electronic Arts bundan sonra EA Sports FC ismiyle FIFA serisine devam edecek.

Detaylar Temmuz’da

EA, yeni FIFA halefi EA Sports FC‘nin logosunu ise kısa bir müddet Evvel açıkladı ve oyunla ilgili birinci birkaç ayrıntıyı paylaştı. Temmuz ayında daha Çok detayın verileceği belirtilirken EA Sports FC, Premier Lig, Şampiyonlar Ligi ve La Liga iç olmak üzere dünyanın en Aka liglerini ve futbol karşılaşmalarını içerecek. Lakin lisans haklarının olmaması nedeniyle EA Sports FC’de FIFA Dünya Kupası yer almayacak. Tahminen vaktinde PES’in yaptığı üzere alternatif bir mod formunda sunulabilir.

EA’ya nazaran oyunun yeni logosu, geliştiricinin futbol oyunları yapma geçmişini temsil ediyor. “Yeni marka kimliğimiz, oyunumuzu oluşturan izometrik poligonlardan Ultimate Team’de bulunan kimya üçgenlerine ve oyuncu göstergesine kadar nihayet 30 yıldır EA Sports futbolunun bir kesimi olan üçgenlerden ilham alıyor.”

Kadın futbolcular Ultimate Team’e geliyor

Futbol kurumu FIFA, EA ile olan bağlantısının sona ermesinin akabinde hala futbol görüntü oyunları yaratmayı planlıyor. Bu yılın başlarında FIFA lideri Gianni Infantino‘nun “Yeni FIFA oyunu – FIFA 25, 26, 27 ve gibisi – her Vakit rastgele bir kız ya da erkek için en yeterli e-oyun olacak” açıklamalarında bulunmuştu.

Bununla Bir arada EA Sports FC 24 Ultimate Team‘in birinci Defa kadın oyunculara yer vereceği bildiriliyor. Aktarılanlara nazaran bayan oyuncular Ultimate Team’e geliyor ve “büyük olasılıkla” oyuncular hem erkek hem de bayan oyunculardan oluşan ekiplerde oynayabilecek. FIFA birkaç yıldır bayan oyunculara yer vermiş ve FIFA 23’ü bu yılın başlarında daha Çok bayan futbolu içeriğiyle güncellemiş olsa da, bayan oyuncular oyunun en tanınan modunda hiçbir Vakit yer almamıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir