Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. Yapay zeka bir enerji şirketinde 250 kişilik işi tek başına yapıyor

Yapay zeka bir enerji şirketinde 250 kişilik işi tek başına yapıyor

admin admin -
24 0
İngiliz güç şirketi Octopus Energy‘nin CEO’su Greg Jackson, devreye aldıkları Yapay zekanın 250 çalışanın işini Biricik başına yaptığını açıkladı. Şirketin birkaç aydır Yapay zeka ile denemeler yaptığını belirten tecrübeli yönetici bu teknolojiyi Türlü kurumsal sistemlere entegre ettiklerini söylüyor.

Şubat ayı prestijiyle Yapay zekanın müşteri e-postalarına Cevap vermesine müsaade verildi. Jackson, şu anda Yapay zekanın alıcı e-postalarının üçte birinden fazlasına Karşılık verdiğini, bunun da yaklaşık 250 kişi tarafından yapılan bir Amel hacmine karşılık geldiğini belirtti.

Müşteriler Yapay zekadan daha Fazla memnun

Daha da dikkat alımlı olan şey Yapay zeka tarafından yazılan e-postaların %80 oranında alıcı memnuniyeti sağlaması. Müşteriler Yapay zeka karşılıklarını canlı uzmanlardan daha düzgün buluyor. Eğitimli çalışanlarda alıcı memnuniyeti oranının %65 düzeyinde olduğunu hatırlatalım.

Octopus Energy yetkilileri Yapay zeka karşılıklarının kişiselleştirildiğini ve gönderilmeden Evvel incelendiğini söyledi. Yapılan araştırmalar, Yapay zeka araçlarının çalışanların verimliliği ve kalitesini artırdığını ortaya koyuyor. Lakin bu araçların en Fazla fayda sağladığı küme, ekseriyetle daha az vasıflı bireyler oluyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir