En başarılı ve sistemi en çok yoran antivirüs programları belirlendi: Sonuç şaşırtabilir

Genel May 11, 2023 Yorum Yok
Windows, MacOS ve Android işletim sistemleri için antivirüs ve Emniyet paketi yazılımlarını Çeşitli kriterlere nazaran pahalandıran ve derecelendiren Müstakil bir kurum olan AV-TEST tarafından yapılan yeni bir çalışmada 18 antivirüs yazılımı teste Doğal tutuldu. En başarılı yazılımın belirlendiği testte sistemi en Fazla yaran antivirüs yazılımı ise şaşırttı.

Sistemi en Fazla Microsoft Defender yoruyor

Windows işletim sisteminin bir kesimi olarak geldiği için pek Fazla şahıs varsayılan antivirüs yazılımı olarak Microsoft Defender‘ı tercih ediyor. Fakat birkaç farklı Emniyet paketi üzerinde yapılan yeni bir değerlendirmeye nazaran, Microsoft’un eseri diğer antivirüs programları ile karşılaştırıldığında daha Çok sistem kaynağı kullanıyor.

İnceleme kapsamında programlar 1,5 milyon dosyaya karıştırılmış yaklaşık 12.000 Kötü emelli yazılım örneğine karşı test edildi. Teste tabi tutulan 18 Emniyet paketi ise şunlar: AhnLab, Avast, AVG, Avira, Bitdefender, ESET, F-Secure, G VERİ, K7 Computing, Kaspersky, Malwarebytes, McAfee, Microsoft Defender, Microworld, Norton, PC Matic, Protected.net ve Trend Micro. AV-TEST, programları üç test kategorisinin her biri için Yekün 6 puan üzerinden kıymetlendirdi: Koruma, performans ve kullanılabilirlik.

Kullananlar için düzgün haber, Microsoft Defender’ın müdafaa ve kullanılabilirlik kategorilerinde 6’lık eksiksiz puanlar aldı lakin performansta aldığı 5 puan onu listenin 15. sırasına geriletti. Bu ortada AV-TEST’in belirttiği üzere, bu listedekilerin hepsi epeyce başarılı sonuçlar elde etti. AV-TEST, Microsoft Defender’ın başkalarına göre Fazla daha yüksek sistem tüketimi yaptığı için bu türlü bir puan kırdığını belirtiyor.

“Hepsi Fazla başarılı”

öteki taraftan, 18 paketten 14’ü 17.5 yahut daha yüksek puan alarak En Uygun mahsul derecelendirmesine layık görüldü. Microsoft Defender, ESET, Microworld ve PC Matic, 17 puan aldı. Altı Eser ise 18 tam puan almayı başardı: Avast, Avira, Bitdefender, G VERİ, Kaspersky ve Trend Micro.

Kötü gayeli yazılım tespitinde ise genel olarak bütün programlar yüksek muvaffakiyet sergiledi. Windows 10 kapsamında yapılan testte bedellendirilen 18 Emniyet tahlilinden 12’si bütün saldırganları yüzde 100 tespit edebildi. Tam muvaffakiyet gösteremeyenler Malwarebytes, ESET, F-Secure, K7 Computing, Microworld ve Protected.net oldu. AhnLab, Avast, AVG, Avira, Bitdefender, G VERİ, Kaspersky, McAfee, Microsoft Defender, Norton, PC Matic ve Trend Micro ise tam puan aldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir