Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Yapay zeka ile kendi kopyasını yarattı: Dakikada 1 dolar kazanıyor

Yapay zeka ile kendi kopyasını yarattı: Dakikada 1 dolar kazanıyor

admin admin -
17 0
23 yaşındaki Caryn Marjorie Snapchat’i Fazla faal kullan bir toplumsal medya fenomeni. O denli ki 1.8 milyon takipçisi Mevcut ve her gün 10 dakika ile birkaç saate kadar Özel olarak sohbet ettiği, istikbal planları kurduğu 1000’den Çok sanal erkek arkadaşı bulunmakta.

Gerçekçi ses ve kişiliğe sahip

Bu erkek arkadaşlar, aslında binlerce saat kaydedilmiş ve gerçek Marjorie’ye dayanan yapay zeka eseri Düzmece Marjorie ile konuşuyor. Bu kişi, ses tabanlı bir sohbet robotu olan CarynAI tarafından yaratılmış. O denli ki kendini sanal kız Dost olarak sunuyor. Ayrıyeten konuştuğu kullanıcılardan, her bir sohbet için dakika başına 1 dolar ödemeye ikna edecek kadar gerçekçi sese ve kişiliğe sahip.

Son birkaç aydır dünyayı hayrete düşüren ve alarma geçiren AI teknolojisindeki inanılmaz gelişmelerin nihayet örneği CarynAI oldu. Mayıs ayının başlarında Telegram uygulamasında CarynAI için Özel bir beta testi yapıldı. Betadan çıktıktan sonra ise Marjorie toplumsal medya hesaplarında bu Yapay zeka takviyeli sohbet robotunun reklamını yapacak. Ayrıyeten Marjorie’nin şimdiye kadar kazandığı ölçü ise 71.610 dolar (1.418.559,06 TL).

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir