Windows 11’in duvar kağıtlarına yapay zekâ dokunuşu geliyor

Yazılım Mar 07, 2023 Yorum Yok
Microsoft’un Bing Yapay zekası, teknoloji dünyasında bir İlgi ve heyecan dalgası uyandırdı. Bu İlgi devam ederken ayrıyeten nihayet birkaç hafta içinde arama motorunun kullanımında da Aka bir artış sağlandı. Öte yandan Windows 11 ise yeni Özellikle geliştirilmeye devam ediliyor.

Windows 11 duvar kağıtları Yapay zeka efekti kazanıyor

Yeni Windows 11 özelliği arka plan duvar kağıtların yaşanıyor. Microsoft’un Windows 11 Insider Build 25309 sürümünde keşfedilen özellik Yapay zeka (AI) dayanaklı “Derinlik Efektleri” olarak Anlatım ediliyor. Bu özellik her görselde kullanılacak mı yoksa Windows’un kendi görsellerinde mi uygulanacak bilinmiyor Ancak özelliğin altında “Kullanılabilir olduğunda, arka plan imajlarına derinlik efektleri eklemek için Yapay zekayı kullanın” ibaresi geçiyor. Münasebetiyle muhakkak bir donanım yahut yazılımın Gerekli olup olmadığı yahut “kullanılabilir olduğunda” sözünün muhakkak arka plan imgesi cinslerini Anlatım edip etmediği tam olarak net değil.

Açıklamadaki AI referansı, Windows masaüstünde derinlik efekti elde etmek için imgelerin bir halde işlenmesi gerektiğini gösteriyor. bütün bunlar ilerleyen vakitlerde netleşecektir. Öte yandan Microsoft, süratli bir formda neredeyse bütün hizmet ve servislerine Yapay zeka teknolojilerini ekliyor. Elbette bu, ChatGPT’nin sahibi OpenAI ile yapılan kapsamlı paydaşlık ile direkt bağlı.

Şimdilik olağan bir kullanıcı Yapay zeka entegrasyonunu günlük kullanımında hissetmiyor fakat Windows 11’in arama çubuğuna eklenen Bing Sohbet özelliği bir şeylerin süratle değişeceğine işaret ediyor olabilir. var bilgilere nazaran Windows 12, Yapay zeka ile daha İç içe olacaktır diyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir