iPhone 15’i bekleyenlere kötü haber! İki önemli özellik olmayacak

Genel Mar 07, 2023 Yorum Yok
Apple, bir müddettir Temel ve Pro iPhone modellerinin ortasındaki farkı büyütüyor. Bilhassa iPhone 14’ün Temel ve Pro modelleri ortasındaki ayrım Değerli ölçüde Aka durumda. Görünüşe nazaran Apple, bu farkı sürdürmeye devam edecek çünkü yeni raporlar iPhone 15’in standart modellerinde iki Kıymetli özelliğin olmayacağını söylüyor.

Standart iPhone 15’ler bu özelliklerden Tekrar yoksun

Bilindiği üzere iPhone 14 Pro serisi ile Bir arada 1 Hz ile 120 Hz ortasında değişken yenileme suratlarını destekleyen ProMotion teknolojili LTPO ekranlar kullanıcılara sunulmuştu. ProMotion ekran ile Bir arada daha gelişmiş ve daha az Sıkıntı tüketen her Vakit Aleni ekran (AOD) özelliği de üst Tertip iPhone’larda yerini almıştı. Fakat gelen nihayet rapor standart iPhone 15 modellerinde LTPO ekranların olmayacağını gösteriyor.

LTPO ekransız iPhone 15 ve 15 Plus, Sonuç olarak ProMotion teknolojisinden ve Hep Aleni Ekran yine özelliğinden faydalanamayacak. Bununla Birlikte Apple’ın tedarikçilerine Gerekli spesifikasyonları gönderdiği ve yakında seri üretime geçileceği belirtiliyor.

Daha evvel, tanınmış ekran analisti Ross Young, iPhone 15 serisindeki bütün modellerin Dinamik Ada özelliğini destekleyeceğini, lakin üretim ölçeği kısıtlamaları nedeniyle standart modellerde LTPO panellerinin olmayacağını sav etmişti. nihayet raporlar Ross’un evvelki tezlerini doğrular nitelikte.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir