WeChat, dijital yuanı ödeme platformuna entegre eediyor

Yazılım Mar 07, 2023 Yorum Yok
Birçok ülke merkez bankası dijital Nakit üniteleri ile yakından ilgileniyor. CBDC’nin ödeme uygulamasına ve bir Çin medya raporuna nazaran, Çin’in önde gelen toplumsal File ve ödeme uygulaması WeChat, ülkenin merkez bankası dijital Nakit ünitesini yahut CBDC’yi ödeme hizmetlerine ekledi. Yapılan bu atak ile şimdiye kadar yavaş başlayan dijital yuanın cazipliğini artırmaya Yardımcı olabilir. 

Çin’in en tanınan ödeme platformları ortasında yer Meydan Tencent Holdings’e ilişkin WeChat, dijital cüzdanı WeChat Pay aracılığıyla dijital yuan ödemelerini kabul etmeye başlayacağını söyledi.

Tencent Holdings tarafından yönetilen ve aylık 1 milyardan Çok faal kullanıcısı bulunan WeChat, ödeme hizmetleri olan WeChat Pay ile dijital yuanı destekleyecek. Bu atak, şimdiye kadar yavaş ilerleyen CBDC teşebbüslerinde, popülarite açısından fayda sağlayabilir.

Bu CBDC entegrasyonu ile birlikte, WeChat Pay artık McDonald’s’tan Yemek siparişi vermek ve faturaları ödemek üzere muhakkak bahislerde dijital yuan kullanımına müsaade veriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir