Windows 11 Moment 2 güncellemesi yakında yayınlanacak: İşte getireceği yenilikler

Yazılım Şub 27, 2023 Yorum Yok

Yazılım devi Microsoft, Windows 11 için yeni bir özellik güncellemesi sunmaya hazırlanıyor. Şirkete yakın kaynakların aktardığı bilgilere nazaran Windows 11 22H2 Moment 2 güncellemesi önümüzdeki birkaç hafta içinde yayınlanacak.

Kesin tarih bilinmemekle Bir arada güncellemenin Mart ayı ortasında kullanıma sunulması bekleniyor. Birinci etapta isteğe bağlı olarak indirilebilecek. Otomatik güncelleme süreci ise Nisan ayında yahut daha sonraki bir tarihte başlayacak.

Moment 2 güncellemesi ile istikbal özellikler

Windows 11 Moment 1 Fazla Çok heyecan verici yenilik getirmese de Moment 2 güncellemesi daha önemli özellikler vaat ediyor. Bunlardan biri de tablet için optimize edilmiş vazife çubuğu. Form faktörüne uyum sağlayarak kullanıcının günlük tecrübesini kolaylaştıracak.

Moment 2’nin getireceği bir Öbür yenilik misyon Yöneticisi’nde rastgele bir uygulamayı bulmanızı kolaylaştıracak arama çubuğu olacak. Ayarlar uygulamasında enerji önerileri, Not Defteri’nde sekmeler ve tam ekran widget paneli de sunulacaklar ortasında.

Yeni özellik güncellemesi işletim sistemine sesli erişim iyileştirmeleri, üçüncü taraf widget takviyesi, Ekran Alıntısı Aracı’nda ekran kaydı işlevi, Windows Studio efektlerine süratli erişim, bildirim alanı ve sistem tepsisinde değişiklikler ve daha fazlasını getirecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir