Google, Android ve Wear OS için bir sürü yeni özellik duyurdu

Genel Şub 27, 2023 Yorum Yok
Google, Android, Chromebook ve Wear OS için bağlanabilirliği, üretkenliği ve erişilebilirliği düzgünleştirmek için tasarlanan bir sıra yeni özelliği duyurdu. Yazılım devi duyurusunu bugün Barselona’da başlayan Taşınabilir Dünya Kongresi’ne (MWC) denk istikbal halde yaptı. Yeni özellikler arasındaChromebook’ta yakında çıkacak olan Fast Pair takviyesi, telefonunuz ve akıllı saatiniz için Google Keep kısayolları ve Wear OS için yeni erişilebilirlik modları yer alıyor.

Google’ın süratli eşleştirme hizmeti Fast Pair, yeni Bluetooth kulaklıkları sadece bir dokunuşla bir Chromebook’a bağlamanızı sağlayacak. Şayet kulaklık halihazırda telefonunuza bağlıysa Google, aygıtı Chromebook’a otomatik olarak bağlamanızı sağlayacak. Bu özelliğin ne Vakit geleceği açıklanmadı Ama “yakında” sözü kullanıldı.

Android tarafında ise Google Meet özelinde bir yenilik getiriliyor. Artık toplantı sırasında konuşurken arka plan seslerini filtrelemek için kuvvetli gürültü engelleme sunulacağı açıklandı. Şirket ayrıyeten, kullanıcıların Fazla yakındaweb sitelerinde sayfa sistemi korunurken metin, fotoğraf ve görüntüler iç olmak üzere Chrome’daki içeriğin boyutunu basitçe %300’e kadar artırabileceklerini açıkladı.

Kullanıcılar, tercih ettikleri içerik boyutunu varsayılan olarak ayarlayabilecekler, böylelikle tarayıcıyı her başlattıklarında değiştirmek zorunda kalmayacaklar. Yeni güncelleme Chrome Beta’da bugünden itibaren kullanıma sunuldu ve yakında bütün kullanıcılara sunulacak. Bu özellik yaşlılar yahut yakını görmeden zorlananlar için Fazla düzgün üzere duruyor.

Google ayrıyeten yapılacaklar listenizi daha rahat Denetim etmeniz için yeni Google Keep widget’ı hazırladı. Uyumlu bir akıllı saatiniz varsa notlarınız ve yapılacaklar listenizi bileğinizden de Denetim etmeniz Mümkün olacak. ek olarak Gboard için emoji birleştirme özelliği de getirildi. Örneğin, kalp emojisini basketbol emojisinin dokusuyla birleştirmek Mümkün olacak. Bu da konuşulan mevzuya yönelik daha açıklayıcı tabirlerin kullanılmasını sağlayacak. Google’ın yeni özellikleri bunlarla sonlu değil ve irili ufaklı daha pek Fazla yenilik yapıldı fakat en kapsamlı olanları bunlardı. Başkalarına kaynakça kısmından ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir