Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. Web 3.0 tabanlı oyun The Gate: Infinite Quest’in test süreci başlıyor

Web 3.0 tabanlı oyun The Gate: Infinite Quest’in test süreci başlıyor

admin admin -
23 0
Dijitalleşmenin hızlanması, büyüyen metaverse trendi ve Web 3.0 ile Birlikte oyun dalı süratli yükselişine devam ederek farklı ve Varlıklı tecrübelerin kapılarını açıyor. Dünyada yaklaşık 3 milyar oyuncu bulunuyor ve Accenture araştırmasına nazaran pazarın büyüklüğü 300 milyar dolar. Bloomberg’in paylaştığına nazaran 2024 yılında metaverse gelirlerinin 800 milyar dolara ulaşması öngörülüyor. Küresel oyun dünyasında yükselen bir yıldız olarak nitelendirilen Türkiye de her geçen gün katma değer yaratan projeleriyle oyun kesiminde ayrıcalıklı bir pozisyonda yer alıyor.

Türkiye’de kurulan ve küresel olma maksadıyla yola çıkan IWPA Game 2023 yılının içerisinde The Gate: Infinite Quest’in küresel lansmanını yapmayı planladığını, beta sürümünün ise Belçika, Hollanda ve Lüksemburg ülkelerinde teste başlayacağını duyurdu. Taşınabilir oyun temelli, cümbüşün yanı Dizi fizikî dünya irtibatlı kazanımlar sağlayan Web 3.0 alt yapılı ‘The Gate: Infinite Quest’ platform olma gayesiyle geliştirmelerini sürdürüyor. Lokasyon bazlı, toplumsal, Fazla oyunculu hibrid-kategori bileşenleriyle Güçlü bir tecrübe vadediyor. O denli bir oyun yapalım ki herkes oynamak istesin, “I Wanna Play A Game” mottosuyla yola çıkan IWPA Game; fikir, hikaye ve teknoloji ile oyuncu tecrübesini maksimize eden oyunlarla platform olma yolunda ilerlemeyi hedefliyor.

Gerçek hayat kontaklı, cümbüş ve kazanımları en üst düzeyde birleştirecek Ebedi bir macera kelamı verdiklerinin altını çizen IWPA Game Kurucu Ortağı Mehmet Eroğlu: “Gerçek ve sanal dünyalar birbiriyle birleşiyor. çok Irak olmayan bir gelecekte, insanların dijital dünyadaki aksiyonları günlük gerçekliği direkt etkilerken, fizikî Meydan dijital kimliklerin bir kesimi haline gelecek. The Gate ile anne maksadımız; oyuncularımız için oyun oynama zevkiyle gerçek hayat kontaklı cümbüş ve kazanımları en üst düzeyde birleştirecek sürükleyici bir tecrübe sunmak. IWPA Game olarak oyun ve cümbüş işlevi öncelikli, katmanlı yapısıyla gelişime açık, oyunculara farklı kazanma modelleri sunan projeler tasarlıyoruz. Alanında uzman danışmanlarımız İsmail Hakkı Polat, Afşar Akal ve Solak Partners’in katkıları ile çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.” dedi.

Marka tüketici bağlantısı yine şekillenecek

IWPA Game Kurucu Ortağı ve Oyun Tasarlayıcısı Bora Acar, “Oyuncular The Gate: Infinite Quest ile içinde yaşadığımız fizikî dünyanın kısıtları nedeniyle görünmez olan insanlık tarihinin gizemlerinin korunduğu farklı bir boyuta geçiş yapabilecekler. Bu mistik boyutta dünyanın en Aka koleksiyoneri olma gayesiyle harita üzerinde coğrafyaya Özel hazırlanmış gizemleri çözüp sandıkları açarak nesneleri toplayabilecekler. Ayrıyeten oyunumuz marka tüketici bağını de tekrar şekillendirecek bir yapıya ve güce sahip. Oyunda Müsait marka Amel birlikleriyle oyuncularımız, topladığı nesnelerin fizikî hayata tesirlerini de hem Türlü kazanımlarla (indirim, Armağan vb.) deneyimleyebilecek.”

IWPA Game, oyunun Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’un akabinde diğer ülkelerde oyunseverlerle buluşacağını açıkladı. Oyun hem iOS hem de Android platformlarında oynanabilecek ve fiyatsız olacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir