Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. Microsoft Edge 109 yayınlandı: İşte yenilikler

Microsoft Edge 109 yayınlandı: İşte yenilikler

admin admin -
23 0
Yazılım devi Microsoft, Edge tarayıcısını 109 sürümüne güncelledi. Hali hazırda bütün kullanıcılar tarafından indirilebilen güncelleme beraberinde yeni özellikler, yanılgı düzeltmeleri ve Emniyet yamalarını getiriyor.

Yeni sürüm tarayıcının kendisi tarafından indirilip yüklendiği için ekstra birşey yapmanıza gerek yok. Yalnızca yine başlatmanız kâfi. Güncelleme tarayıcıyı bilgisayar korsanlığına karşı savunmasız hale getiren CVE-2023-21775 ve CVE-2023-21796 Emniyet yamalarını içeriyor.

Kelime ve Tümce iddiası yapabiliyor

Microsoft Edge 109’un kararlı sürümü kullanıcıların daha hızlı ve daha az yanılgıyla yazmasına Yardımcı olacak kullanışlı bir özelliğe sahip oldu. Tarayıcı artık web sayfalarındaki metin alanları için kelime ve Tümce önerileri sunabiliyor.

Metin kestirim özelliğinin şimdilik ABD, Hindistan ve Avustralya’da sadece İngilizce olarak kullanılabildiğini belirtelim. Dil desteği istikbal sürümlerle Bir arada daha da genişletilecek. Edge 109 ayrıyeten TLS sunucu sertifikası doğrulamasıyla alakalı kimi değişiklikler de içeriyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir