Warner Bros hayran kaldı! Hogwarts Legacy iki haftada 12 milyon sattı

Yazılım Şub 24, 2023 Yorum Yok
Görünüşe nazaran Warner Bros, Harry Potter cihanında geçen Hogwarts Legacy oyunundan epey mutlu. Warner Bros. Games lideri David Haddad, oyundan ve oyuncuların süper iştiraklerinden Fazla mutlu olduklarını belirtirken Hogwarts Legacy ise kuvvetli satış sayılarıyla büyülüyor.

Hogwarts Legacy büyülüyor

Avalanche tarafından geliştirilen, 10 Şubat tarihinde PS5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülen Aleni dünya aksiyon RPG tipindeki Hogwarts Legacy, şirketin şimdiye kadarki en Aka çıkışını yaptı. Datalara nazaran birinci iki haftada oyun 12 milyon kopya sattı ve 850 milyon dolar gelir elde etti. Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları yalnızca 406 milyon dolar hasıla elde etmişti. Münasebetiyle Hogwarts Legacy, nihayet Harry Potter cihanında geçen sineması ikiye katlamış durumda.

Bunlara ek olarak oyuna dair birtakım istatistikler de paylaşıldı. Oyuncular Hogwarts Legacy’de 267 milyon saat geçirirken, 393 milyon sihirli bitki ekmiş, 242 milyon iksir yapmış ve 1.25 milyar Dark Wizard’ı yenmiş. ek olarak Hogwarts Legacy’nin 4 Nisan’da PS4 ve Xbox One için, 25 Temmuz’da ise Nintendo Switch için çıkacağını da belirtelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir