Samsung, katlanabilir telefon modellerini artırırken orta seviyeye yeni bir seri ekleyecek

Genel Şub 24, 2023 Yorum Yok
Samsung’un mevcutta bulunan katlanabilir akıllı telefonları epeyce kıymetli ve büsbütün üst düzeye yönelik aygıtlar olarak konumlanıyor. Görünüşe nazaran Samsung’un bu stratejisi istikbal Yıl “Ultra” modelleriyle Birlikte devam edebilir. ek olarak Güney Koreli teknoloji devinin orta düzeye yönelik yeni bir seriyi daha getireceği söylenmekte.

Katlanabilir telefon ailesi büyüyor

Bu söylentiye biraz Kuşku ile yaklaşsak da argümana nazaran Samsung, 2024 yılında 6 katlanabilir model tanıtacak. Bunların Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6’ye eklenecek olan Galaxy Z Flip Ultra, Galaxy Z Fold Ultra, the Galaxy Z Flex ve Galaxy Z Tab modelleri olacağı söyleniyor. Kaynağa nazaran bu telefonların kullanacağı ekran panelleri de farklılık gösterecek. Ultra modellerin Samsung Display tarafından üretilen ekranlar ile geleceği ancak olağan Z Fold ve Z Flip modellerinin ise BOE üretimi paneller kullanacağı söyleniyor.

Model bazlı baktığımızda Galaxy Z Fold Ultra’nın 4K ekran ile geleceği lakin olağan versiyonunun QHD panele sahip olacağı aktarılıyor. Benzeri bir durum Z Flip tarafında olacak ve Ultra model 2K ekran ile gelirken olağan model FHD ekran ile gelecek.

Yeni Galaxy K serisi geliyor

[twitter=https://mobile.twitter.com/RGcloudS/status/1627934485978419202]

Sızıntı kaynağı ayrıyeten Samsung’un orta düzeye yeni bir seri ekleyeceğini söylüyor. Galaxy K olarak isimlendirilen serinin Galaxy A serisinin boşaltacağı kısımları doldurması bekleniyor. Daha evvelki haberlerimizde Galaxy A serisinde model sayısının düşürüleceğinden bahsetmiştik.

Bu Yıl nezdinde Samsung’un bir değişiklik yapması beklenmiyor çünkü bütün bu söylentiler 2024 yılını işaret ediyor. O vakte kadar önümüzde aşılacak daha Fazla gün Mevcut ve münasebetiyle ilerleyen devirlerde bu mevzunun netleşeceğini düşünüyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir