Ubisoft oyunları Steam’e dönüyor: Assassin’s Creed Valhalla platformda satışa sunulacak

Yazılım Oca 08, 2023 Yorum Yok
Dünyanın en Ünlü oyun geliştirici ve yayıncılarından olan Ubisoft, uzun bir müddet PC platformunda oyunlarını hem kendi mağazası hem de Steam üzerinden yayınlıyordu fakat bu durum, geçtiğimiz yıllarda değişmişti. Assassin’s Creed Valhalla ve Far Cry 6 oyunları için Epic Games ile mutabakat yapan ve Anno 2070, Assassin’s Creed Liberation HD ve Silent Hunter 5 oyunlarını Steam platformundan kaldıran Ubisoft, Steam platformuna Geri döneceğini duyurdu.

Assassin’s Creed Valhalla 6 Aralık’ta Steam’de satışa çıkacak

Ubisoft yetkilisi Jessica Roache “Ubisoft Connect ile oyunlarımızı farklı ekosistemlere nasıl ulaştıracağımızı Daimi değerlendiriyoruz” dedi ve Assassin’s Creed Valhalla’nın Steam platformunda satışa sunulacağını doğruladı. Roache, bundan sonra çıkacak bütün oyunların Steam’de satışa sunulup sunulmayacağı hakkında bir bilgi vermedi lakin Eurogamer’dan gelen bilgilere göre Anno 1800 ve Roller Champions da yakında platforma eklenecek. 

Daha Evvel Valve’ın oyun satışlarından aldığı komitesi eleştiren Ubisoft, Epic Games Store ile anlaşan birinci Aka yayıncılardan olmuştu. Lakin Roache’a nazaran firma, Valve ile bağlarını hiç kesmedi ve görünüşe nazaran bu bağlar yakında daha da güçlenecek. Daha Evvel Valve’ın platformunda kaldırılan Anno 2070, Assassins’s Creed Liberation HD ve Slient Hunter 5: Battle of the Atlantic oyunları da tekrardan Steam’de satışa sunuldu. 

6 Aralık 2022’de satışa sunulacak olan Assassin’s Creed Valhalla’nın Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Oyunun bu platformdaki fiyatı ise şimdi açıklanmadı. Ubisoft, Steam Deck için oyunların doğrulanması konusunda Valve ile Birlikte çalışıp çalışmayacağı hakkında bir bilgi vermedi lakin görünüşe nazaran ileride daha Çok Ubisoft oyunu Stam Deck üzerinden erişilebilir olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir