Twitter Blue süresiz ertelendi, Elon Musk işin içinden çıkamadı

Genel Oca 08, 2023 Yorum Yok
Twitter’ı satın aldıktan sonra adeta kaosa sürükleyen Elon Musk Evvel çok Çok çalışan olduğunu söyleyerek neredeyse yüzde 75’inin şirketi terk etmesine neden olmuştu. Sonrasında işler aksamaya başlayınca yine işe alımlara başladı. Twitter Blue hizmetinde de durum birebir.

Twitter Blue yılan kıssasına döndü

Mavi tik onayını Fazla saçma bir sistem olarak tanımlayan Elon Musk, Özellikle bot hesapların önüne geçmek hedefiyle herkesin erişebileceği bir hale getirmiş ve Twitter Blue aboneliğine iç etmişti. Ne Mevcut ki Twitter Blue çekirdek takımı de şirketi terk edince işler karıştı.

Normalde 29 Kasım tarihinde tekrar başlaması beklenen Twitter Blue aboneliği bu Kez süresiz ertelendi. Elon Musk birinci Evvel Düzmece kullanıcıları önlemeleri gerektiğini belirtiyor. Aslında tıpkı kullanıcıya ilişkin Düzmece hesapların da mavi tik alması eleştiriliyordu. Bununla Bir arada resmi olarak doğrulanmış hesaplar kategorilerine nazaran farklı renklerde ve yeni bir rozet almaya başladı.

Kritik takımların firmayı terk etmesiyle Düzmece hesapların nasıl önleneceği merak konusu. Firma tekrar işe alımları başlatsa da yeni mühendislerin adaptasyonu da Vakit alacaktır. Görünen o ki Twitter Blue aboneliği bu yılı kapattı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir