The Last of Us Part I, PC’ye olaylı çıktı! Optimizasyon sorunları çıldırttı

Yazılım Mar 29, 2023 Yorum Yok
Naughty Dog’un 2013 yılında çıkan beğenilen The Last of Us Part 1 oyununun PC sürümü Son yayınlandı lakin oyuncular mutlu olmaktan Fazla uza. The Last of Us Part 1’in PC sürümü, yayınlandığı gün düşük performans ve sık sık çökmeler nedeniyle ağır bir formda eleştirildi ve eleştirilmeye de devam ediliyor.

The Last of Us Part 1 Önemli problemlerle PC’ye çıktı

Naughty Dog ve geliştirici Iron Galaxy tarafından PC platformuna port edilen The Last of Us Part I, birinci olarak bu ayın başında çıkış yapacaktı lakin daha düzgün cilalama için oyun 25 gün ertelenmişti. Görünüşe nazaran bu cilalama işi Derhal derhal hiçbir işe yaramamış üzere çünkü oyun Steam’de şu anda “çoğunlukla olumsuz” incelemelere sahip. Lahza itibariyle 5 binden Çok incelemenin sadece yüzde 32 kadarı olumlu.

Oyunda şu anda gölgelerin yüklenmesinde Sorun yaşanıyor. Tıpkı vakitte nispeten eski ekran kartlarında Önemli performans kayıpları bulunuyor. Bunun yanında asgarî sistem ihtiyaçları karşılansa bile kimi durumlar oyun hiç açılmayabiliyor. ek olarak mümkün bir hafıza sızıntısı da Yine meseleler ortasında. Naughty Dog yaptığı açıklamada bütün bu problemleri onaylarken yama üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Bu arada Iron Galaxy stüdyosunun 2015 yılında Batman Arkham Knight oyununu da PC’ye portladığını söyleyelim ki, bu oyunda çıktığında optimizasyon meseleleri ile gündeme gelmişti. The Last of Us Part I tarafında da durum birebir üzere görünüyor. Kimi kullanıcılar oyunun menüsünde dahi işlemcinin yüzde 100 kullanıldığını söylüyor. Bir Öbür oyuncu ise 3.5 saatlik oyun müddetince 12 Kez oyunun çöktüğünü söylemekte. Problemlere Karşın The Last of Us Part 1, SteamDB’ye nazaran birinci gün 36.496 kullanıcıyla Doruk yaparak ticari olarak kuvvetli bir başlangıç ​​yapmış üzere görünüyor. Oyunu alıp denediyseniz tecrübenizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir