Apple, yeni ödeme sistemini duyurdu: Apple Pay Later

Genel Mar 29, 2023 Yorum Yok
Apple Pay Later, iPhone kullanıcılarının online satın alma süreçlerini taksitle ödemesine İmkan tanıyor. Apple’ın “şimdi al sonra öde” sistemine dayanan yeni dijital cüzdan uygulaması Apple Pay Later neler getiriyor bakalım.

Apple Pay Later neler getiriyor?

Apple Pay Later isminde yeni özellik, kullanıcıların satın alma süreçlerinde ödemelerini -altı hafta süresince- dört taksite bölmelerini sağlıyor. Kullanıcılara online ve uygulama içi satın alma işlemlerini yapmaları için 50 dolar ile 1000 dolar ortasında değişen bir limit veriliyor. Kullanıcılar, Cüzdan uygulaması içinden faizsiz olarak limit talep edebiliyor. Kullanıcılar, Cüzdan uygulamasından yaklaşan taksitlerini takip edebilecek ve yönetebilecek.

Amerika’da hudutlu kullanıma açıldı

Apple’ın açıklamasına nazaran Apple Pay Later, şu anda Amerika’da da yavaş yavaş kullanılmaya başlandı. Önümüzdeki birkaç ay içinde Müsait bütün kullanıcılara sunulması planlanıyor.

Ekonomistler karşı!

Apple’ın tüketicinin yüksek enflasyon ve genel ekonomik belirsizliğin epey devirde satın alma süreçlerini kolaylaştırmak hedefiyle getirdiği “şimdi satın al sonra öde” sisteminin tüketicinin borçlarının daha da artmasına sebebiyet vereceği açık.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir