Tarayıcınızı değiştirmeye hazırlanın! Opera, ChatGPT ve dahasını tarayıcılarına getirdi

Yazılım Mar 22, 2023 Yorum Yok
Microsoft’un Edge tarayıcısına GPT-4 takviyeli bir sohbet robotu yerleştirmesinden birkaç hafta sonra Opera da tıpkı şeyi yapıyor. Geçtiğimiz Şubat ayında yaptığımız haberimizde Opera’nın ChatGPT’yi tarayıcısına entegre etmek istediğini sizlere aktarmıştık. Fakat görünüşe nazaran Opera, tarayıcılarına yalnızca ChatGPT’yi eklemekle kalmamış birebir vakitte derinlemesine Yapay zeka entegrasyonu sağlamış.

Opera tarayıcılar Yapay zeka dayanağı geldi

Birinci olarak daha sönük olan bir Özellikle başlayalım. Opera ve Opera GX’in Yan menüsüne artık ChatGPT ve ChatSonic yapay zeka sohbet botları entegre edildi. Süratli bir biçimde bu panelden araçlara erişerek istediğiniz istemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Şirket, bu yeni araçların bütün masaüstü platformlarında erken erişimde var olduğunun da altını çiziyor. Bu ortada ChatGPT, metinden metine çıktı sunarken ChatSonic, OpenAI’ın en nihayet çıkan GPT-4 modeliyle Birlikte imaj girdilerini de kabul edebiliyor.
Getirilen en Aka özellik ise “AI Prompts” olarak isimlendiriliyor. Rastgele bir web sitesinde, içerikte yahut makalede seçtiğiniz söz yahut bütün yazma AI Prompts ile özetlenebiliyor yahut detaylandırılabiliyor. Bunun yanında seçtiğiniz yazma hakkında paylaşıma Amade bir tweet veya cevap da hazırlanıyor. Hatta ve hatta ilgili içerikten meme” paylaşımları dahi oluşturulabiliyor.

Opera, ayrıyeten halihazırda kendi GPT tabanlı Yapay zeka modeli üzerde çalıştığını ve gelecekte tarayıcılarına daha Çok Yapay zeka takviyeli özellikler sunacağını söylüyor. Üretken Yapay zekanın popülerliği göz önüne alındığında, daha Çok tarayıcı birebir yolu izleyecek üzere duruyor. Bu alanda şimdilik Microsoft’un üstünlüğü Aleni bir formda bulunuyor. Hem Edge tarayıcı hem de Bing, en gelişmiş GPT-4 modelini en başından beri kullanıyor. Microsoft, OpenAI’a yaptığı yüklü yatırımının akabinde neredeyse bütün hizmetlerine firmanın Yapay zeka teknolojilerini getirerek tümleşik bir ekosistem oluşturuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir