Super Mario filminden gişe rekoru: Zirveye yerleşti

Yazılım Nis 10, 2023 Yorum Yok
Oyun dünyasının tahminen de en ikonik karakterlerinden biri olan Super Mario, yeni vizyona giren ak perde uyarlaması “Super Mario Bros’’ ile Kıymetli bir rekora imza attı. Ülkemizde  “Süper Mario Kardeşler Filmi” ismiyle çıkış yapan imal, dünya çapında 377 milyon dolar hasılatı geride bıraktı.

Super Mario sinemasından dikkat çeken başarı

Geçtiğimiz Çarşamba günü 70 ülkede vizyona giren Super Mario Bros, birinci haftasında 377 milyon dolar hasılat elde etti. Bununla Birlikte Amerika’da 204.6, Birleşik Krallık ve İrlanda’da 19.6, Almanya’da 14 ve Çin’de 12 milyon dolar hasılata erişen imal, en yüksek hasılata ulaşan oyun uyarlamalarından biri oldu. Bilmeyenler için bu rekor, daha Evvel 141 milyon dolar hasılat elde eden Sonic The Hedgehog 2‘ye aitti.

Ayrıca Super Mario karakterinin ak perdeye aktarılışı Fazla uzun yıllara dayanıyor. İlk olarak 1986 yılında oyunu Temel Meydan bir animasyon sineması gişeye taşındı. Sonrasında pek de beğenilmeyen 1993 imali Muhteşem Mario Kardeşler geldi. Super Mario Bros ise serinin birinci Aka bütçeli sineması oldu diyebiliriz. 

Kısaca Super Mario Bros, Brooklynli iki musluk tamircisi olan Luigi ve Mario Kardeşlerin macerasını bahis alıyor. İki kardeş, Amel sırasında kendilerini sihirli bir dünyanın içinde bulurken, anne karakterimiz Mario, kardeşi için güçlü bir maceraya adım atıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir