Intel, 6.Nesil Skylake işlemciler için iGPU desteğini kesiyor

Anakart Driverları, Donanım Nis 10, 2023 Yorum Yok
Kısa müddet Evvel 13.Nesil Raptor Lake mimarili işlemcilerini piyasaya süren Intel’in eski jenerasyon mimarilere olan dayanağını yavaş yavaş kesmeye başladığından Laf etmiştik. Bu bağlamda Rocket Lake-S işlemciler ve muhakkak Tiger Lake işlemcileri üretimden kaldırmaya hazırlanan yonga devi, artık de 6. jenerasyon Skylake işlemciler için iGPU dayanağını sonlandırıyor.

Intel, 6.Nesil Skylake işlemciler için iGPU dayanağını kesiyor

Bugün paylaşılan yeni bir raporda Techpowerup, Intel’in 6.Nesil Skylake iGPU’ları için entegre grafik ünitesi takviyesini sonlandıracağını bildirdi. Bildirilenlere nazaran Intel, 7.nesilden 10’a kadar Windows 8/8.1, Windows 10 ve 24 EU (yürütme birimi) dayanaklı Gen 9.5 mimarisini desteklemeye devam edecek. Fakat 6.Nesil Skylake iGPU’lar için yolun sonuna gelindiğini söyleyebiliriz.

Bu noktada emekliye ayrılan yonga setleri için artık sistemli şoför güncellemeler sunulmayacağını belirtelim. Fakat Emniyet ve kararlılık düzeltmeleri içeren Ufak çaplı güncellemeler devam edecek. Intel Skylake iGPU’lar için nihayet paylaşılan grafik şoförü sürümü ise 31.0.101.2115 olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir