Samsung çalışanları ChatGPT’ye veri sızdırırken yakalandı

Genel Nis 10, 2023 Yorum Yok
ChatGPT özelinde Yapay zekâ sohbet robotlarına olan çok İlgi ister istemez insanların yasak da olsa robotlara birtakım sorular sormasına neden oluyor. Kendisine sorulan soruları eğitim maksatlı kullandığı için verilen bilgiler risk içerebiliyor.

Samsung’da data sızıntısı krizi

Gelen bilgilere göre Samsung LSI yarı iletken kısmında çalışan 3 mühendis büsbütün uygun niyetli olarak ChatGPT botuna birtakım bilgiler vermiş. Bir mühendisin hisli data tabanı kodlarını yanlışlara karşı ChatGPT botuna arattırdığı belirtiliyor. diğer mühendis kodları optimize ettirirken üçüncüsü de bir toplantının kayıtlarını vererek dakikalarını belirlemesini istemiş.

Olay ortaya çıkınca Samsung inceleme başlatmış ve çalışanların ChatGPT botuna olan erişimini bir Kb yahut 1024 metin karakteri ile sınırlamış. Ayrıyeten bu Cin durumlardan korunmak için kendi sohbet robotunu geliştirdiği Anlatım ediliyor.

OpenAI de katiyetle hisli dataların ChatGPT ile paylaşılmamasını istiyor çünkü Yapay zekâ bu dataları kullanarak kendisini eğittiği için ilerleyen periyotlarda Öbür bir sohbet esnasında ilgisiz bir kullanıcıya sunulabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir