Steam’de ücretsiz oyun deneme dönemi başladı: İşte ücretsiz oynanacak ilk oyun

Yazılım May 16, 2023 Yorum Yok
Steam Free Trial olarak isimlendirilen yeni oyun Deneyim özelliği ile Valve, oyun dünyasında yeni bir devri başlatıyor. Steam oyun Deneyim özelliği sayesinde bir oyunu rastgele bir fiyat ödemeden hudutlu müddetliğine Deneyim bahtı elde ediliyor. Halihazırda oyunlar platformdan satın alınıp iki saatlik bir mühlet içerisinde iade edilebiliyordu lakin oyun Deneyim özelliği işleri daha da kolaylaştıracak.

Steam oyun Deneyim özelliğini kullanıma aldı

Steam Free Trial yahut oyun Deneyim özelliği şu anda sadece Dead Space Remake sürümünde var üzere görünüyor lakin bu özellik daha sonra diğer oyunlara da gelebilir. Dead Space ile 90 dakikalık Deneyim süresi boyunca oynamak için oyunu satın almanıza gerek yok. Dead Space Deneyim sürümü, oyunun makul bir noktasıyla sonlu değil ve oyuncuların 90 dakikalık mühlet içinde istedikleri kadar ilerlemelerine İmkan tanıyor.

Valve ve diğer yayıncılar bu yeni özelliğin öbür oyunlarda da uygulanmaya değer olup olmadığını görmek için muhtemelen Dead Space Deneyim sürümünü yakından izleyeceklerdir. Dead Space Remake şu anda 799 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

Steam oyun Deneyim özelliği muhtemelen geliştiricilerin tercihine bağlı bir özellik olacaktır. Çünkü kimi oyunlar (Örneğin platform oyunları) aslında hayli kısa vadeli olabiliyor. Bu nedenle 90 dakikalık sabit bir Deneyim müddeti Olumsuz bir tesir oluşturabilir.

Öte yandan bu özellik, The Last of Us Part I ve Star Wars Jedi: Survivor üzere tanınan oyunların nihayet PC portlarında gördüğümüz performans problemlerinin erkenden ayrım edilmesi açısından da epeyce Kıymetli diyebiliriz. Sonuç olarak oyunculara Evvel oyunları Deneyim talihi vermek, Üzücü optimize edilmiş PC oyunlarının yarattığı Hayal kırıklıklarının bir kısmını hafifletebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir