OnePlus 12’den ilk bilgiler geldi: Snapdragon 8 Gen 3, periskop kamera ve daha fazlası

Genel May 16, 2023 Yorum Yok
Kısa mühlet Evvel OnePlus Ace 2V ve Nord 3 olmak üzere bütçe telefonlarını tanıtan OnePlus, OnePlus 11’in halefi için hazırlıklara başladı. Bildiğiniz üzere OnePlus 11, Müsait fiyatı ve performansı ile akıllı telefon rekabetinde ses getirmeyi başardı. Artık yeni paylaşılan bir rapor, OnePlus 12’nin kimi özellikleri hakkında ipuçları içeriyor. 

OnePlus 12’den birinci bilgiler geldi

Paylaşılan raporda, OnePlus’ın halihazırda “SM8650” model numaları bir Aygıt üzerinde çalıştığı argüman ediliyor. Bununla Birlikte sızıntıda karşımıza çıkan model numarası, Qualcomm’un yaklaşmakta olan amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3‘e atıfta bulunuyor. Snapdragon 8 serisi düşünüldüğünde bu telefonun OnePlus 12 olması kuvvetle mümkün.

Ayrıca sızıntı kaynağı, aygıtın yeni bir periskop kamera ile test edildiğini ve Snapdragon 8 Gen 3’ün bu yılında sonunda tanıtılacağını bildirdi. Bildirilenlere nazaran amiral gemisi işlemci, bir Cortex-X4 çekirdeğine ve 5 ek performans çekirdeğine sahip olacak. Bu noktada 1+5+2 konfigürasyonuna yönelen Qualcomm, Değerli performans iyileştirmeleri ile karşımıza çıkabilir.

Yeni ve geliştirilmiş periskop lensin eklenmesiyle, OnePlus 12’nin daha uygun yakınlaştırma üzere yükseltmeler içereceğini söyleyebiliriz. Bildiğiniz üzere bu sensör, çoğunlukla Galaxy S23 Ultra üzere amiral gemisi sınıfı modellerde karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle OnePlus 12, hem performans hem de kamera odaklı bir model olacak üzere gözüküyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir