Pixel telefonlar için beklenen güncelleme yayınlandı: İşte detaylar

Genel May 16, 2023 Yorum Yok
Birtakım Google Pixel kullanıcılarının yaşadığı süratli pil tüketimi ve çok ısınma sıkıntısını gideren güncelleme yayınlandı. Pixel 6 ve 7 serisini etkileyen sorunun kaynağının Google uygulaması olduğu onaylandı.

Google, Google uygulamasındaki arka uç değişikliğinin Android aygıtların alt kümesinde pilin tükenmesine neden olduğunu doğruladı. Topluluğun bildirimine nazaran çok ısınma münasebetiyle da süratli pil tüketimine neden olan öge; Google uygulaması dışında Mayıs 2023 güncellemesi.

Sunucu taraflı güncellemeyle çözüldü

Google, sorunun tüm aygıtlar için giderildiğini, rastgele bir uygulama yahut sistem güncellemesi gerekmediğini söylüyor. Yani, sorunu gideren sunucu taraflı bir güncelleme; kullanıcının rastgele bir süreç yapması gerekmiyor.

Google’ın açıklaması şu istikamette: “Yakın vakitte Google uygulamasında yapılan arka uç değişikliği, istemeden de olsa Android aygıtların alt kümesinde daha süratli pil tüketimine neden oldu. Sorunun farkına vardıktan kısa bir müddet sonra bir güncelleme yayınladık. Etkilenen kullanıcılar, aygıtlarının olağana döndüğünü ayrım edecektir. Bu düzeltme, uygulama güncellemesi gerektirmiyor.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir