Sinema dünyasında yapay zeka devrimi: Sürükle bırak ile CGI efektleri yapılacak

Yazılım Mar 20, 2023 Yorum Yok
Aka bütçeli gişe devleri ile düşük bütçeli sinema ortasındaki fark, yeni yayınlanan bir görüntü düzenleme aracı ile daha da kapanacak. Bir sinemadaki VFX Amel yükü, hem hayli meşakkatli hem de Önemli bir maliyet kalemi pozisyonunda. Lakin VFX sanatçıları artık yayınlanan Wonder Studio aracı ile CGI efektlerini yüksek kalitede ve Fazla kolay bir halde istedikleri sahneye ekleyebilecek.

Birkaç tık ile CGI Ira eklenecek

Wonder Dynamics‘in kurucuları Nikola Todorovic ve Ready Player One’ın yıldızı Tye Sheridan tarafından tanıtılan Wonder Studio, amatör bir sinema yapımcısına inanılmaz yetenekler katıyor. Yapay zeka tabanlı bu araç, sahnede bulunan insan karakterinin sadece sürükle bırak ile CGI animasyon karakteriyle değiştirilmesini Muhtemel kılıyor. Wonder Dynamics, oluşturdukları aracı üç yıldır geliştirdiklerini ve süreci otomatikleştirerek Vakit tasarrufu sağlamayı amaçladıklarını Anlatım ediyor. Bunun için Özel olarak geliştirilen görsel Yapay zekanın kullanıldığının altı çizilirken oyuncuların artık MoCap (hareket yakalama) yapmalarına gerek kalmadığı söyleniyor.

Süreci Önemli oranda hızlandıracak

Şu anda CGI efektlerini yahut karakterlerini bir sinemaya sokmanın iki yolu var; Oyunculara MoCap yapmaları için ek ödeme yapmak veya VFX sanatkarlarına Vakit Meydan manuel düzenlemeler için öde yapmak. Bu durum “blockbuster” olarak Anlatım edilen ve Aka bütçeli sinemalar için Fazla Sıkıntı değil fakat düşük bütçeli sinemalar için Aka sorun. Çünkü hem o kadar bütçe yok hem de o kadar vakit yok. Wonder Studio ile oyuncunun MoCap yapması yahut VFX sanatkarının vakit Meydan manuel düzenlemeler (ışık, gölgeler, animasyon vb.) yapması gerekmiyor.

Platform şimdi beta etabında fakat şimdiden Ünlü aksiyon direktörleri Russo Kardeşler tarafından Millie Bobby Brown ve Chris Pratt’in rol aldığı yeni bir Netflix sineması için kullanılmaya başlandı. Tye Sheridan, yaptığı açıklamada araçlarının fiyatsız sürümünün yanında Fazla daha gelişmiş özellikleri barındıran fiyatlı bir versiyonunun da olacağını söylüyor. ek olarak, Türlü Amel akışları oluşturmak ve süreci uygunlaştırmak için direkt VFX konutlarıyla de çalışmak isteniyor. VFX meskenleri sinemada ardan bilgisayar efektleri ile boğulmuş vaziyette ve sürecin Kıymetli bir kısmını Fazla kolaylaştıran bu türlü bir araç VFX sanatkarlarının işini kolaylaştırabilir. Çabucak aşağıdaki görüntü yapılabileceklere kısa bir nazar açısı sunuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir