Sims’e rakip geldi! Life by You, kapsamlı yaşam simülasyonu sunacak

Yazılım Mar 21, 2023 Yorum Yok
Bu ayın başlarında Cities Skylines 2’yi duyuran Paradox Interactive, Belde yapma oyunları ise SimCity serisine rakip olmuşu. Geliştirici stüdyo artık de Life by You ile tanınan Sims serisine direkt rakip olacak. Bununla Birlikte Life by You’nun ardındaki isimler ise oyunun vadettiği kadar Değerli ve dolu görünüyor.

Life by You, her manada Sims’in önünde olacak

Daha Evvel hem The Sims serisinde hem de Second Life’ta Kıymetli rollere sahip olan Rod Humble liderliğinde geliştirilen Life by You, 12 Eylül’de PC’de Steam ve Epic Games Store üzerinden erken erişime açılacak. Life by You fiyatı Epic Games’te şu anda 340 TL. Oyunun Steam ön sipariş fiyatı ise bilinmeyen.

Life by You’nun geliştirilmesi Paradox Tectonic olarak isimlendirilen yeni bir dahili stüdyo tarafından yürütülüyor. Şirkete nazaran Life by You’da oyuncular her şeyi özelleştirebilecek. GTA serisinde olduğu üzere açık dünyaya sahip olan oyunda yaratılan karakterin hayatını baştan sonra tasarlanabilecek. Temel olarak Sims’e Fazla benziyor diyebiliriz fakat kişiselleştirme tarafı Fazla daha ağır basıyor. Paradox ayrıyeten oyunda rastgele bir yükleme ekranının da olmayacağının altını çiziyor.

Karakterler ve dünyanın kendisi için özelleştirme seçenekleri olsa da üretimci geniş mod desteğiyle oyunu Daimi gelişen bir Bina haline sokmayı hedefliyor. Ayrıyeten The Sims serisinin ikonik bir kesimi haline gelen Özel Simlish lisanı insanların en sevmediği özellikti. Life by You’da ise olağan, gerçek lisanlar kullanılacak. Bu ortada The Sims serisi de Aka bir değişime hazırlanıyor. The Sims 4’ün piyasaya sürülmesinin üzerinden on Yıl geçmek üzere ve EA, kod ismi “Project Rene” olarak bilinen bir sonraki Sims’e odaklanmış durumda. Bu oyun hem solo hem de Fazla oyunculu oynanışa sahip olacak, PC ve taşınabilir aygıtlar ortasında çapraz oynamayı destekleyecek lakin bu oyunun çıkışına daha uzun bir mühlet var.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir