Microsoft doğruladı: Yeni mobil uygulama mağazası yolda

Genel Mar 21, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz Yıl yaklaşık 70 milyar dolar yatırımla Activision Blizzard’ı satın Meydan Microsoft, artık de odağını taşınabilir pazara çevirdi. Bugün Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, şirketin mobil aygıtlara Özel bir taşınabilir uygulama mağazası üzerinde çalıştığını doğruladı. Pekala yeni mağaza, Google Play Store ve Apple App Store’a karşı neler sunacak? İşte ayrıntılar

Xbox’a Özel içerikler yer alabilir

Financial Times’a verdiği demeçte Spencer, Avrupa Birliği Dijital Pazarlar Yasası‘nın taşınabilir uygulama mağazası oluşturma ve başlatma konusunda şirkete Yardımcı olacağını söyledi. Bilindiği üzere 2024’te yürürlüğe girmesi beklenen yeni yasa, Özellikle Apple ve Google ekosistemleri için üçüncü taraf içeriklere takviye sunulmasını sağlayacak.

Ayrıca yetkili isim, “Bizden ve üçüncü taraf ortaklarımızdan gelen Xbox içeriklerini herkesin oynamak istediği rastgele bir ekranda sunabilmek istiyoruz. Bugün bunu taşınabilir aygıtlarda yapamıyoruz. Lakin bu aygıtlarda inandığımız ekosistemi oluşturmak istiyoruz.” kelamlarını lisana getirdi.

Bilindiği üzere Microsoft, yakın vakitte bir sıra oyun stüdyosu satın aldı. Bunlar arasından Activision Blizzard, şirketin taşınabilir uygulama mağazası planları ile ilişkili olabilir. Gerçekten Activision, Call of Duty Mobile ve Candy Crush Saga üzere tanınan taşınabilir üretimlere mesken sahipliği yapıyor. Bu nedenle Microsoft’un pazara savlı bir giriş yaptığını görebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir