Askerlik işlemleri e-Devlet’te: Askerliğim

Genel Mar 21, 2023 Yorum Yok
Milli Savunma Bakanlığı, vatandaşların bütün askerlik süreçlerini e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilmesi için “Askerliğim” özelliğini yayına aldı. Askerlik şubesine gitmeden pek Fazla süreç e-Devlet üzerinden yapılabiliyor.

E-Devlet Askerliğim özelliği ne işe fayda?

Askerliğim hizmeti, 5 başlık altında Türlü hizmetler içeriyor. Askerlik çağı öncesinden askerlik sonrasına kadar bütün süreç buradan takip edilebiliyor. Daha Evvel askerlik süreçleri farklı başlıklar altında listeleniyordu. Yapılan yeni düzenlemeyle Bir arada daha kolay ve daha ayrıntılı formda takip edilebiliyor.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Askerliğim bütünleşik hizmeti e-Devlet portalı üzerinden hizmete sunulmuştur. Vatandaşlarımız e-Devlet portalında Askerliğim sekmesine giriş yaptığında, ilgili kısma otomatik olarak yönlendirilecektir. Bu kapsamda, askerlik çağı, yoklama, celp ve sevk, muvazzaflık ve yedeklik devirlerini içeren bütün süreçlere çarçabuk erişebilecektir. Laf konusu hizmet ile askerlik çağına gelmiş gençlerimizden terhis olmuş vatandaşlarımıza kadar bütün süreci kapsayan askerlikle ilgili Amel ve süreçler dijital ortamda Biricik nokta üzerinden yapılabilecektir.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir