Samsung, uygun fiyatlı S90C OLED TV serisini tanıttı: İşte fiyatı ve özellikleri

Genel Mar 21, 2023 Yorum Yok
Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, OLED TV Eser yelpazesini genişletmeyi sürdürüyor. Geride bıraktığımız CES 2023 fuarında QD-OLED modelleri ile ses getirmeye başaran marka, şimdi uygun fiyatlı S90C QD-OLED TV serisini tanıttı. 

Samsung S90C OLED TV serisi neler sunuyor?

Bilmeyenler için Samsung, akıllı televizyon pazarında uzun bir müddettir QLED TV modelleri ile varlık gösteriyordu. Fakat 2022 yılı itibarıyla QD-OLED panellere geçiş yapan yapan teknoloji devi, Eser gamını süratle çeşitlendirmeye başladı. Bu bağlamda yeni tanıtılan S90C QD-OLED serisi, 4K çözünürlük, 10 bit QD-OLED panel, 2.000 nit’e kadar parlaklık ve 144Hz yenileme hızı ile kullanıcılara sunulacak.

Samsung S90C QD-OLED serisi, üst model S95C serisinden farklı olarak duvar kontağı ve harici temas kutusu içermiyor. Buna karşın yapay zekâ temelli HDR işlemeDolby Atmos ve Samsung’un tescilli Nesne izleme ses teknolojisinin kırpılmış bir versiyonu ile geliyor. Böylelikle Müsait bir fiyatla nihayet jenerasyon QD-OLED (Quantum Dot OLED) teknolojisini bir ortaya getiren bir model olacak diyebiliriz.

Yapılan resmi açıklamada Samsung, ailenin 55 inç modelinin 1.899 dolar, 77 inçlik sürümün ise 3.599 dolar fiyat etiketine sahip olacağını duyurdu. Bu fiyatlar geçen yılın modellerinden daha yüksek, lakin LG’nin G3 serisinin fiyatlarıyla birebir. Ayrıyeten seriye gelecekte 65 inçlik bir model daha ekleneceğini belirtelim. Fakat bu modelin fiyatı şimdi açıklanmadı.

An prestijiyle global pazarda satışa sunulan Samsung S90C ve S95C OLED TV ailesinin ilerleyen devirlerde Türkiye’de de satılması bekleniyor. Fakat aktüel dolar kuru nedeniyle inanılmaz kıymetli fiyatlar ile karşı karşıya kalacağımızı belirtelim. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir