Samsung, ChatGPT’nin çip işine büyük katkılar verebileceğini düşünüyor

Yazılım Mar 21, 2023 Yorum Yok
Samsung CEO’su yaptığı açıklamada şirketin, öngörülebilir gelecekte insanları manalı bir halde etkileyecek olan Yapay zeka (AI) için bu Yıl içerisinde robotik kısmına daha Değerli yatırımlar yapacağını belirtti. Samsung Yönetim Şurası reis Yardımcısı Han Jong-hee de Tekrar robotların geliştirilmesi için Gerekli Temel teknolojileri desteklemeyi ve müşterilere sunulan Eser yelpazesini genişletmeyi planladıklarını bildirdi.

Samsung’un 2023 yılında giyilebilir robotik aygıtların daha da geliştirilmesi üzere bir sıra teşebbüste bulunacağını vurgulanırken son gayenin kullanıcı etkileşimi yoluyla Ahenk sağlama ve kullanıcı tercihlerine bağlı olarak çalışma kabiliyetine sahip sofistike robotlar yapmanın olduğu söylendi. Bu gaye doğrultusunda asistan robot Samsung EX1’in bu yılın sonundan Evvel piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

ChatGPT’ye Olumlu bakılıyor

Varsayımlarına nazaran global çip pazarının Özellikle Rusya-Ukrayna çatışması ve ABD ile Çin ortasındaki gerginlikler üzere Hariç tesirler nedeniyle bir evvelki yıla nazaran yüzde 6 oranında azalarak 563 milyar dolara düşmesi bekleniyor. enteresan bir biçimde Samsung, ChatGPT AI modeli ile hizmetleri ortasında sinerji potansiyeli öngördüğü için ChatGPT’nin piyasaya sürülmesinin çip işi üzerinde Olumlu bir tesiri olacağını öngörüyor.

Şirket, bunun gelecekte çip talebinde Değerli bir artışa yol açacağından emin. Samsung’un ChatGPT’yi (veya benzeri sistemleri) üretime yahut kendi hizmetlerine nasıl entegre edeceği belirli değil fakat kapalı kapılar gerisinde bu istikamette çalışmalar Mevcut üzere görünüyor. Bunla ek olarak Samsung, Güney Kore’de beş yeni hafıza ve döküm fabrikası kurmak için 230 milyar dolarlık bir yatırım yapmayı planlıyor. Bu planlar önümüzdeki 20 yılı kapsıyor olacak. Samsung, hedeflenen yatırımlar ile Bir arada global olarak çip üretiminde daha da güçlenmek istiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir