Türkiye pazarına giren BYD’nin akıllı saati araba anahtarı olarak kullanılacak

Genel Mar 21, 2023 Yorum Yok
Bu ayın başlarında Türkiye pazarına gireceğini duyuran elektrikli araba üreticisi BYD, tanıttığı birinci akıllı saati ile otomobil anahtarlarından şoförleri kurtarmak istiyor. BYD’nin akıllı saati, beklenen yeteneklerinin yanında bir araba anahtarı vazifesi de görerek kuvvetli bir konsepti hayata sokuyor.

BYD’nin akıllı saati otomobil anahtarının yerini alacak

Şimdilik bu saat küçük bir iştirakçi kümesi ile test ediliyor ve çıkış tarihi üzere ayrıntıları belirsizliğini koruyor. BYD’nin tahlili, alışkın olduğumuz dairesel bir akıllı saat halinde geliyor. Yalnızca arabayı kilitlemek yahut kilidini açmakla kalmayan Aygıt bildiğimiz klasik akıllı saatlerin özelliklerini de bünyesinde barındırıyor. Yani aktivite takibi yahut bildirimler üzere özellikler saatte kullanılabiliyor.

Saatin üzerinde aracın kilidini açan ve kapatan tuşlar yer alıyor lakin saat ile aracı çalıştırmak, camları Denetim etmek yahut bagajı açmak üzere bir sıra özelliklere de erişilebiliyor. Bu fonksiyonlar, saati klâsik bir otomobil anahtarına nazaran kuvvetli bir alternatif haline getiriyor. BYD akıllı saat 360×360 çözünürlüklü safir ekran ile gelirken Android 4.4 ve iOS 7.1 yahut üzeri akıllı telefonlarla uyumlu yapıya sahip. 200mAh pil ile donatılan aygıt, 30 günlük etkileyici bir bekleme mühleti ve bir haftaya varan etkin kullanım ömrü sunuyor.

Elbette Apple Watch yahut Huawei’nin telefonları ve akıllı saatleri misal otomobil denetimi sunuyor. Münasebetiyle BYD’nin akıllı saati bir ihtilal niteliğinde değil fakat bir araba üreticisinin kendi arabalarının denetimlerinin Kıymetli kısmını bir saate taşıması dikkate değer bir atak. Akıllı saate ek olarak BYD, iPhone’lar ve diğer markalarla uyumlu yeni bir NFC dijital anahtar geliştirdi. Bu teknolojiye sahip birinci model ise Frigate 07 SUV modeli olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir