Google Pixel 8 serisinin 5K görüntüleri sızdırıldı: İşte tasarımı

Genel Mar 21, 2023 Yorum Yok
Android ekosisteminin başında yer Meydan Google, geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sürülen Pixel 7 serisinin halefi üzerinde çalışmalara başladı. Bu bağlamda uzun müddettir beklenen Pixel 8 serisinin 10 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Google I/O 2023 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Bugün tanınan sızıntı kaynağı OnLeaks, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun 5K render imajlarına ulaşmayı başardı.

Pixel 8 serisinin tasarımı aşikâr oldu

Paylaşılan render imajları, Pixel 8 serisini hem Pixel 7 hem de piksel 7 Pro ile karşı karşıya getiriyor. Birinci manzaraya baktığımızda ailenin Temel modeli Pixel 8’in, Pixel 7’den daha geniş bir köşe yarıçapı ile daha yuvarlak bir görünüme sahip olduğunu görüyoruz. Bu noktada Laf konusu tasarımın Pixel 5’e daha yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıyeten aygıtın çerçevesi biraz daha kalın (0,2 mm) olmasına karşın, Pixel 8’in Yekün alanı daha küçük. Pixel 7’in 155,6 x 73,2 x 8,7 mm ölçülerine kıyasla Pixel 8, 150,5 x 70,8 x 8,9 mm ölçülere sahip olacak.
Pixel 8 Pro’ya istikbal olursak, ailenin zirve tahlili Temel modele misal biçimde selefi Pixel 7 Pro’dan daha geniş bir köşe yarıçapına sahip. Sızıntı kaynağı aygıtın detaylarına değinmedi lakin Pixel 7 Pro’nun kavisli ekran ile daha ince bir çerçeveye fırsat tanıdığını söyleyebiliriz. 

Yakın vakitli sızıntılara nazaran Pixel 8 serisi, Google’ın yeni Tensor G3 işlemcisinden Güç alacak. Ayrıyeten akıllı telefonların hem kısa hem de uzun pozlama sahnelerinin tıpkı anda yakalanmasını sağlayan kademeli HDR teknolojisine sahip olacağı belirtiliyor. ek olarak Pixel Pro, ultrasonik bir ekran içi parmak izi tarayıcı ile karşımıza çıkabilir. Lakin bütün bunları öğrenmek için bir mühlet daha beklememiz gerekecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir