Sadece iki yıl içinde beş yeni Yüzüklerin Efendisi oyunu gelecek

Yazılım Şub 19, 2023 Yorum Yok
Geçen Yıl Yüzüklerin Efendisi‘nin uyarlama haklarını satın Meydan İsveçli şirket Embracer Group, Tolkien’in yapıtlarına dayanan ve önümüzdeki iki Yıl içinde piyasaya sürülecek en az beş oyunun hazırlandığını duyurdu.

Hazırlanan oyunların tamamı harici Amel ortakları tarafından yapılacak lakin hak sahibi Embracer, bu oyunlardan telif fiyatı tahsis edecek. Öte yandan oyunların ne Vakit yayınlanacağı biraz belgisiz. Embracer’ın raporlarına nazaran 2023/24 mali yılında yani önümüzdeki 24 ay içerisinde beş oyunun piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Pekala yeni Yüzüklerin Efendisi oyunları neler?

İki yılda 5 Yüzüklerin Efendisi oyunu

Üretimlerin hiçbirisi AAA dediğimiz yüksek bütçeli oyunlar değil lakin ortalarında en dikkat çekeni Deadalic Entertainment tarafından geliştirilen ve çıkışı bu yıla ertelenen aksiyon macera cinsindeki The Lord of the Rings: Gollum. Bir diğer oyun ise The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth. Bu oyun Star Wars: Galaxy of Heroes’un geliştiricisinin ellerinden çıkacak ve muhtemelen mobil bir oyun olacak.

Ayrıca geliştirici Free Range Games‘in hayatta kalma ve zanaatkarlık oyunu olan The Lord of the Rings: Return to Moria karşımıza gelecek. Bu oyun, hayatta kalma temalı olacak ve cücelerin meskenlerini yine oluşturmaya çalışmasına odaklanacak.

Dördüncü oyunun ise Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi sinemalarının yanı Dizi James Cameron’ın Avatar sinemalarında de çalışan Yeni Zelanda dijital efekt stüdyosu Weta Workshop tarafından yapılan isimsiz bir oyun olduğu söyleniyor. Weta, oyun için Take-Two‘nun bünyesinde olan Private Division ile iştirak kurmuş ve geliştirilme sürecine başlamış durumda. Beşinci oyun hakkında ise rastgele net bir bilgi bulunmuyor ve bu oyun muhtemelen duyurulmamış bir imal olacak.

Bu ortada Embracer son yıllarda yaptığı satın alımlar ile Kıymetli bir marka haline geldi ve süratli bir büyüme içerisinde. Firma nihayet yıllarda Eidos Montreal ve Crystal Dynamics (Tomb Raider ve Deus Ex serileriyle birlikte), Borderlands stüdyosu Gearbox, Plaion (Deep Silver ve Saint’s Row), masa oyunu devi Asmodee ve Dark Horse Comics’i satın aldı. Ayrıyeten Embracer’in Amazon ile bir Tomb Raider oyunu ve TV dizisi için de işbirliği yaptığı biliniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir