Meta’nın metaverse için harcadığı para dudak uçuklatıyor

Genel Şub 19, 2023 Yorum Yok
Hem Mark Zuckerberg hem de Meta’nın metaverse macerası hiç de beklendiği üzere ilerlemiyor. Kullanıcıların Daimi düşen ilgisi, beklenen canlılığı oluşturamayan yatırımlar, yatırımcıların kaybettikleri inanç… bütün bunlar birleşince Meta için ziyan kaçınılmaz oldu.

Meta, 26 milyar dolar kaybetti

Meta’nın metaverse ve VR kısmı Reality Labs, metaverse yüzünden yalnızca iki yıldan biraz daha uzun bir müddet içerisinde 26 milyar dolar yahut daha Çok Nakit kaybetti. Meta’nın en nihayet 4. çeyrek sonuçları, şirketin metaverse’de ne kadar harcadığı (ve kaybettiği) konusunda bize Aka resmi gösteriyor. 2020 yılının tatil devrinden 2022 yılının sonuna kadar Reality Labs arka geriye birçok çeyrektir milyarlarca dolarlık ziyanla karşılaşıyor ve Zuckerberg’den gelen açıklamalar bu agresif yatırımın yavaşlamayacağını gösteriyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, metaverse’e olan inancını koruyor ve yeni nesil Meta Reality başlıklarıyla Bir arada platformun toplumsallaşmanın bir sonraki adımı olduğu konusunda kendisinden nihayet derece emin üzere görünüyor.

Zararlara Karşın Zuckerberg’in olaya daha farklı bir noktadan yaklaşıyor. meşhur isme nazaran metaverse aslından geliştirilmesi ucuz bir formül, en azından donanım geliştirmeye nazaran ucuz. Öte yandan şirket yatırımlarına devam ederken açığa çıkacak ziyanları “verimlilik yılı” olarak isimlendirdiği 2023 yılındaki tekrar yapılanma atılımlarından karşılayacak. Şirket, verimsiz işlerinde tekrar yapılanmaya giderken sürecin en başında 11.000’den Çok çalışan ile yollarını ayırmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir