Oyunculara müjde: Xbox’ın sevilen özelliği Windows’a geliyor!

Yazılım May 12, 2023 Yorum Yok
Xbox Game Pass sistemi ile hem konsol hem de PC platformunda Aka bir ivme yakalayan Microsoft, Xbox Series X/S’in sevilen Quick Resume (Hızlı Devam Etme) özelliğini Windows’a getirebilir. Hatırlayacağınız üzere bu özellik, konsol üzerinde birdenbire Çok oyunun çalışmasına İmkan tanıyor. Böylece kullanıcılar hiç beklemeden farklı oyunlar ortasında geçiş yapabiliyor. 

Xbox’ın sevilen özelliği Windows’a geliyor!

Bildiğiniz üzere Valve imzalı Steam Deck’in akabinde taşınabilir konsol pazarında Aka bir hareketlilik yaşanıyor. O denli ki nihayet günlerde Asus ROG Ally ve AOKZOE A1 Pro iç olmak üzere Windows dayanaklı yeni el konsollarının tanıtıldığını gördük. Görünüşe nazaran bu durum, Microsoft’un çalışmalarına da ivme kazandırıyor.

Bu bağlamda taşınabilir el konsolları hakkında açıklamalarda bulunan Xbox donanımları başkanı Roanne Sones, Windows’un Özellikle el konsollarında hantal olduğunu doğruladı ve PC oyunlarına Quick Resume üzere özellikler getirmeye kararlı olduklarını lisana getirdi.

Oyuncular için yeni özellikler yolda

Günümüzde DirectStorage ve Auto HDR üzere özellikleri muvaffakiyetle PC platformuna taşıyan Microsoft, görünüşe nazaran oyuncuları sevindirmeye devam edecek. Ayrıca yeni haberin birinci Kez gündeme gelmediğini de hatırlatalım. 

Geçen Yıl Digital Trends ile yapılan bir röportajda Xbox Series X/S geliştiricilerinden Jason Ronald, Quick Resume’u PC’ye getirmenin zorluklarından bahsetti ve özelliğinin her askıya alınan oyunu sanal bir biçimde depoladığını, daha sonra makinenin durumunu SSD’ye kaydettiğini söyledi. 

Microsoft’un Windows tabanlı bir Quick Resume özelliği üzerinde çalıştığı doğrulanmış olsa da, bunun için rastgele bir tarih paylaşılmadı. Fakat kullanıma sunulduğu takdirde, yüksek okuma Yazı suratlarına sahip SSD tahlillerine gereksinim duyacağını söyleyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir