Apple dışarıya bilgi sızdıran çalışanını kovdu: Nasıl yakalandı?

Genel May 12, 2023 Yorum Yok

Teknoloji şirketlerinde gizlilik, rekabete ayak uydurmak için kritik kıymete sahip. Bu nedenle birçok firma üzerinde çalıştığı eserlerle ilgili bilgilerin deşifre olmaması için ağır Çaba sarf ediyor. Lakin buna Karşın hergün onlarca sızıntının ortaya çıktığına Şahit oluyoruz.

Bilgi sızıntılarına en Fazla maruz kalan şirketlerden biri de Apple. Cupertinolu dev yürüttüğü bir Emniyet operasyonunda yeni eserleriyle ilgili dışarıya data sızdıran bir çalışan tespit etti ve kovdu. Şirket bunu, sızıntıların kaynağı olduğundan şüphelenilen çalışanlara istikbal eserler hakkında yanlış bilgiler vererek yaptı.

Twitter hesabını kapattı

Hatırlayacağınız üzere @analyst941 isimli Twitter kullanıcısı geçtiğimiz günlerde iOS 17 işletim sistemi ve öbür Apple eserleriyle ilgili bilgiler paylaşmıştı. Kendisi Final Cut Pro ve Logic Pro‘nun iPad sürümleri için farklı çıkış tarihleri verdi.

Böylece Apple yetkilileri @analyst941 hesabının, kız kardeşi Apple’da çalışan bir adama ilişkin olduğunu öğrendi. Çalışan işten çıkarıldı. Apple’ın kendisine ve kız kardeşine dava açacağından korkan kullanıcı Twitter hesabını kalıcı olarak devre dışı bıraktı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir