Netflix Games akıllı TV’lere geliyor: Telefonlar kontrolcü olacak

Yazılım Mar 31, 2023 Yorum Yok
Günümüzde Disney+ ve Amazon Prime görüntü üzere rakiplerine karşı kullanıcı kaybetmeye devam eden Netflix, platforma yeni yetenekler kazandırmak için çalışmalara başladı. Sızıntılara nazaran akış devi, 2021 yılında erişime açılan Netflix Games’i daha Çok aygıta ulaştırmayı planlıyor. 

Netflix Games TV’lere Geliyor

Netflix Derhal derhal bütün akıllı TV’lerde kendi yer bulmuş olsa da, oyun platformu sırf taşınabilir aygıtlar ile sonlu kaldı. Bu noktada taşınabilir kullanıcılar, platform tarafından sunulan oyunlara yalznıca App Store yahut Google Play’den etkin bir Netflix aboneliğiyle ulaşabiliyor. Lakin bu durum yakında değişebilir. 

Bugün ortaya çıkan raporlara nazaran Netflix uygumasında, oyun platformunun akıllı TV’lere geleceğini gösteren farklı kodlar keşfedildi. Üstelik bunlar ortasında, kullanıcıların iPhone yahut Android telefonları bir denetimci olarak kullanmasını sağlayacak bir özellik de yer alıyor. Böylelikle Netflix, akıllı TV’lerde taşınabilir Aygıt tabanlı bir konsol tecrübesi sunmayı hedefliyor diyebiliriz.

Ayrıca Netflix’in istikbal planları ortasında, GeForce Now ve XCloud gibisi bir bulut oyun hizmeti de yer alıyor. Bu servis, rastgele bir indirme sürecine gerek duymadan kullanıcıların TV ve taşınabilir aygıtlar üzerinden oyun oynamalarına İmkan tanıyacak. Fakat yeni hizmetin detayları şimdi açıklanmadı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir