Müjde: Windows 11’e iPhone’ları bağlama özelliği nihayet kullanımda!

Yazılım May 16, 2023 Yorum Yok
Microsoft, Telefon bağlantısı uygulamasını iPhone kullanıcıları için Mayıs ortasına kadar kullanıma sunma kelamı vermişti ve şirket kelamını yerine getirdi. Telefon Kontağı uygulaması artık iPhone sahiplerinin Windows 11 yüklü bir bilgisayara bağlanarak, iMessage üzerinden bildiri gönderip, arama yapıp ve telefon uygulaması bildirimlerini şahsî bilgisayarlarında görebilmesine İmkan tanıyor.​​

Türkiye’de de kullanıma sunuldu

Telefon İlişkisi uygulama güncellemesi, ortalarında Türkiyenin’de bulunduğu 85 ülkede kullanıma sunuldu. Aramalar, bildiriler ve bildirimler için  iPhone’unuzu bluetooth üzerinden bilgisayarınıza bağlamanız gerekecek. Bu özelliğin kullanıma sunulduğunu Microsoft, Windows resmi Twitter hesabından duyurdu.

Entegrasyon epeyce basit

Telefon İrtibatı uygulamasında iPhone için olan kısım, Android entegrasyonuna nazaran epeyce kolay. Aygıtlarınızın bluetooth özelliğini ve Telefon Bağlantısı uygulamasını açıp, iPhone seçeneğine bastığınızda kolaylıkla eşleştirebileceksiniz. Fakat Android aygıtlarda olduğu üzere telefon uygulamalarını bilgisayarda çalıştıramaz ve fotoğraf entegrasyonu yapamazsınız.

Telefon İrtibatı uygulamasını açtığınızda iPhone seçeneğini göremezseniz, en nihayet güncellemeye sahip olduğunuzdan emin olun. Bunun için Microsoft Store uygulamasını açın ve uygulamayı güncelleyin.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir