Microsoft, Windows 11 için Arama çubuğunu getirmeden iptal etti

Yazılım Oca 20, 2023 Yorum Yok
Microsoft’un Windows 11 üzerindeki ummalı çalışmaları devam ediyor. Microsoft bir mühlet Evvel geliştiriciler ve beta kullanıcıları için yeni önizleme sürümünü yayınladı. Microsoft yayınladığı Windows 11 Build 25281 sürümünde birtakım yenilikler getirirken bir müddettir olan Arama çubuğu özelliğini ise kaldırdı.

Arama çubuğu Windows 11’e gelmeden iptal edildi

Windows 11 Build 25281 ile gelen özellikler kadar giden özellikler de dikkat cazibeli. Bunlar ortasında öne çıkan ise geçtiğimiz Yıl Mayıs ayındaki Build 25120 ile gelen masaüstü arama çubuğu oldu. Bu özellik tıpkı Android’te görmüş olduğumuz Arama widget’ı ile birebir misyonu görüyordu. Kullanıcı masaüstündeki arama çubuğu ile Bing üzerinden aramalar gerçekleştirebiliyordu. Lakin bu özellik nihayet kullanıcıya sunulmadı ve beta sürümlerde uzunca bir mühlet kaldı.

Bu özellik temelinde Fazla daha pratik bir kullanış sunmuyor. Çünkü firma Build 25158 ile Bir arada misyon Çubuğu’nda bulunan Ara sekmesine yeni tarzlar eklemiş ve Bing entegrasyonunu sağlamıştı. Hasebiyle masaüstünde yer kaplayacak ekstra bir widget özelliği Gereksiz duruyordu ve iptal edildi. Bu ortada Microsoft nihayet sürüm güncellemesiyle sekmeli Note Defteri ve Ayarlar için birtakım yeni Özellikle Birlikte tonla kusur düzeltmesi getirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir