Microsoft, Edge tarayıcısını ön plana çıkarmaya devam ediyor

Yazılım Şub 16, 2023 Yorum Yok
Birinci yayınlandığı vakitten günümüze Edge, hayli evrildi ve neredeyse eksiksiz bir tarayıcı haline büründü. Ama buna Karşın beklediği kullanıcı ilgisine ulaşabilmiş değil. Microsoft ise Edge’i neredeyse her platformda ön plana çıkarmaya devam ediyor lakin bu Geri tepebilir.

Microsoft, Edge’i önermeye devam ediyor

Microsoft, Edge’i kullandırmak için platform gözetmeksizin açılır pencereler iç Türlü araçlar ve teklifler kullanıyor. Şayet Outlook kullanıyorsanız Microsoft, iOS‘ta sizi Edge’e geçmeye teşvik ediyor. mesela iOS platformunda Outlook’ta rastgele bir ilişkiyi tıkladığınızda açılır bir pencere ile Microsoft Edge kullanmanız öneriliyor.

 

Benzeri bir durum Windows’ta bile var. Edge tarayıcısını direkt Windows’ta vazife çubuğunda tanıtan açılır pencereler gördük ve görmeye devam ediyoruz. Microsoft, kısa bir müddet Evvel Edge’i varsayılan tarayıcı olarak kullanan ve “Edge bar”ı masaüstüne sabitleyenlere “Hediye kartları” sunmaya başladı.
Microsoft’un agresif Edge tekliflerinin düzenleyicilerin radarına girebileceği söyleniyor. Bununla Bir arada Edge tarayıcıyı kullananlara ortada sırada taşınabilir uygulamayı da indirmelerini öneren bir açılır pencere gösteriliyor. Geçmişte bu Cin tekliflerin Geri teptiği görülmüş ve kullanıcılar bunlara reaksiyon göstermişti.

Bu ortada internet tarayıcıları pazarında şaşırtan olmayan bir biçimde Chrome’un hakimiyeti devam ediyor. Statcounter’ın bilgilerine nazaran Ocak 2023 itibariyle Chrome, yüzde 65,4’lük pazar hissesiyle Aleni Ara başkan pozisyonda. Chrome’u yüzde 18,7 hissesiyle Safari takip ederken listenin üçüncü sırasında ise yüzde 4,4 ile Microsoft Edge bulunuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir