Meta, Mark Zuckerberg’e kişisel güvenlik için 14 milyon dolar harcayak

Genel Şub 16, 2023 Yorum Yok
Global ekonomik durum birden fazla teknoloji şirketini kemer sıkma siyasetine yönlendirmişti. Facebook, Instagram ve WhatsApp’in çatı şirketi Meta, birkaç ay Evvel binlerce çalışanını işten çıkartacağını duyurarak bu manada Aka bir adım atmıştı. Artık ise Mark Zuckerberg‘egüvenlik için fazladan 4 milyon dolar veriyor.

Zuckerberg’in güvenliği için yıllık 14 milyon dolar harcanacak

Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, 2023 yılını Meta için “verimlilik yılı” olarak isimlendirmişti lakin görünüşe nazaran şirketten şahsî güvenlik için aldığı ödenek 4 milyon dolar daha artacak. Düzenleyici kuruluşun evraklarında Meta, Mark Zuckerberg’in “doğrudan Meta’nın kurucusu, Lideri ve CEO’su olarak kendisine yönelik belli tehditler nedeniyle Emniyet tasalarını gidermek için” şahsî bir Emniyet ödeneğine sahip olduğunu belirtiyor. 2018’den bu yana, bu ödenek yılda 10 milyon dolar olarak belirlendi, lakin bu Yıl 14 milyon dolara yükseltiliyor.

Zuckerberg’in maaşı 1 dolar

Bu bütçe, Zuckerberg ve ailesini inançta tutmaya Yardımcı olmak için “ek işçi, ekipman, hizmetler, Hane iyileştirmeleri yahut öteki güvenlikle ilgili maliyetleri” karşılamak için kullanılacak. Bununla Birlikte doküman, Zuckerberg’in sırf 1 dolarlık bir maaş aldığına, ikramiye ödemesine, Üleş senedi mükafatlarına yahut öteki teşvik edici tazminatlara sahip olmadığına işaret ediyor.

Öte yandan Business Standard’ın da belirttiği üzere, Meta’nın CEO’larının güvenliği için harcayacağı Yekün fiyat bu değil. Geçen Yıl Emniyet için Meta, 10 milyon dolarlık ödeneğe ek olarak 16.8 milyon dolar daha harcama yapmıştı. ek olarak Meta’nın 11.000 çalışanı işten çıkardıktan nihayet bir Öbür işten çıkarma sürecine gireceği de söylenmekte.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir