AMD’nin en son sürücüleri Windows PC’leri çökertti

Yazılım Şub 16, 2023 Yorum Yok
Radeon RX 6000 ve Radeon RX 7000 GPU ailesi için güncellemeler sunan AMD Adrenalin 23.2.1 şoförleri dün yayınlandı. AMD’nin nihayet yayınladığı şoförleri yükleyen Fazla sayıda kullanıcıdan şikayet var. Güncellemenin PC önyükleme problemine yol açtığı söyleniyor.

Sosyal medya platformunda AMD’ye reaksiyonlar yağdı. Örneğin; AMD Radeon RX 7900 XTX ekran kartına sahip bir kullanıcı “Bilgisayarımı çökertti, artık Windows’u tekrar, sıfırdan kurmam gerekiyor.” dedi. Öbür bir kullanıcı şoförün Windows yüklemesini engellediğini söyledi.

AMD’nin sitesinde şoförlerin sırf birkaç oyunda takılma ve çökme sorunu yaşatabileceği yazıyor fakat Twitter’da bildirilenler üzere Önemli Windows sıkıntılarından hiç bahsedilmiyor.

PC izleme programı CapFrameX’in geliştiricileri, şoförün Windows BIOS ayarlarını değiştirdiğini bu yüzden de çökme ve önyükleme meselelerine yol açtığını sav ediyor. Kullanıcılara Windows’u tekrar yüklemeden Evvel BIOS ayarlarını Denetim etmeleri, Display Driver Uninstaller’ı kullanarak sürücüyü kaldırmaları istikametinde tavsiyede bulunuluyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir