Microsoft Edge tarayıcısında iki sekme yan yana açılabilecek: İşte yeni özellik

Yazılım Oca 24, 2023 Yorum Yok
Microsoft Edge’in beta sürümüne nihayet derece kullanışlı bir özellik eklendi. Bölünmüş pencere (bölünmüş ekran) olarak isimlendirilen fonksiyon sekmeler ortasında geçiş yapmak zorunda kalmadan iki web sitesinin yan yana görüntülenmesine İmkan tanıyor.

Yeni özellik etkinleştirildikten sonra tarayıcının üst menüsünde, adres çubuğunun Çabucak yanında bölünmüş ekran tuşu görünüyor. Bu tuşa basıldığında var sekme sola yanlışsız kayıyor ve sağdaki yeni pencerede arka plan sekmelerinden birini seçiyorsunuz.

Kararlı sürüme gelmesi bekleniyor

Microsoft’un tarayıcısına iç edilen bölünmüş pencere özelliği birebir anda birkaç sekmeyle çalışması gereken kullanıcılar için katiyetle kullanışlı olacaktır. Şimdiye kadar bunun için iki farklı tarayıcı penceresi açıp Yan yana getirmek gerekiyordu.

Edge’in beta sürümündeki yeni özellik bu süreci daha kolay hale getiriyor. var halinde adres çubuğu da iç olmak üzere web tarayıcısının bütün üst menüsünün her iki sekme için de ortak kaldığını belirtelim. Bölünmüş pencerenin yakında tarayıcının kararlı sürümünde kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir