Google Mesajlar’a eklenecek yeni özellik belli oldu: Whatsapp’a rakip olacak

Genel Oca 24, 2023 Yorum Yok
Kısa bir mühlet Evvel Google Mesajlar’ın uçtan uca şifreleme özelliğini genişleten Google, kullanıcı tecrübesini arttırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda uygulamaya eklenecek sıradaki özellik de belirli oldu. Bugün bir Reddit kullanıcısı tarafından, Google Mesajlar’ın ”Profil” dayanağına sahip olacağını gösteren manzaralar paylaşıldı.

Google Bildiriler ‘Profil Oluşturma’ özelliği kazanıyor

Bildirilenlere nazaran yeni Google Bildirilere eklenecek ”Profil Oluşturma” özelliği, WhatsApp ve Telegram uygulamalarına benzeri olacak. Böylelikle kullanıcılar e-posta adreslerini kullanarak kendi profillerini oluşturabilecek ve profil fotoğrafları yükleyebilecek. Ayrıyeten Google, Küme sohbetlerinde yer Meydan kullanıcıların, artık diğer kullanıcıları daha kolay tanımlamasını sağlayacak.

Paylaşılan imgeler, Profil özelliğinin Google Mesajlar’ın Ayarlar kısmına ekleneceğini doğruluyor. Bu kısımda kullanıcılara ”herkese açık, kişiler” gibi gizlilik seçenekleri, ”Profil Paylaşma” ve profil bildirimlerini içeren ek seçenekler sunulacak.

An itibariyle test basamağında olan özelliğin ne Vakit kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Lakin gelecekteki bir Beta sürümünde karşımıza çıkabilir. Görünüşe Google, amiral gemisi iletileşme uygulamasını Whatsapp ve Telegram karşısında daha rekabetçi hale getirmeyi planlıyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir