Microsoft, ChatGPT’yi pazarlayacak

Yazılım May 04, 2023 Yorum Yok
ChatGPT Yapay zekâ sohbet robotunun bir anda patlama yapması elbette OpenAI teşebbüsünün en Aka yatırımcısı Microsoft’u Mesut etti. Herkesten daha süratli bir formda ChatGPT altyapısını Bing ve Edge üzere eserlerine entegre eden Microsoft artık de Nakit kazanmaya başlayacak.

İhtiyaca nazaran ChatGPT

Microsoft yaptığı açıklamada ChatGPT robotunun işletmelere yönelik olarak farklı gereksinimlere nazaran optimize edilmiş ve güvenliği ön plana çıkarılmış Özel bir versiyonunu satışa sunacağını belirtti. Bu Özel versiyon izole sunucularda tutulacak ve burada eğitilecek. Böylelikle rastgele bir data sızıntısı olmayacak.

Microsoft zati yıllardır OpenAI teknolojilerini izole sunucularda bilgi sızdırmayacak formda eğitmekteydi. Bu çalışmanın meyveleri de ortaya çıkmış oldu. özel ChatGPT versiyonu olağan versiyonun 10 sert daha değerli bir fiyata pazarlanacak.

Bu durumda OpenAI herkese Aleni ChatGPT versiyonunu satarken Microsoft da kapalılığa Ehemmiyet veren kurumlara Özel ChatGPT versiyonunu sunacak. Yani her iki durumda ChatGPT gelir getirmeye devam edecek. Geçtiğimiz günlerde Samsung çalışanlarının ChatGPT robotuna firmaya ilişkin kimi dataları sunarak yanıtlar almaya çalışması ticari sırların kapalılığı sorununu ortaya çıkarmıştı. Microsoft tam da bu noktada kurumlara Değerli bir alternatif sunmuş oluyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir