Gmail’de mavi tik dönemi başlıyor

Genel May 04, 2023 Yorum Yok
Gmail, kimliklerini doğrulamak için gönderenin isminin yanında tanıdık görünümlü mavi onay işareti göstermeye başlayacak. Bir blog yazısında Google, bu özelliğin kullanıcıların aldıkları e-postanın legal bir kaynaktan mı yoksa bir dolandırıcıdan mı geldiğini anlamalarına Yardımcı olacağını söylüyor.

Spam e-postaları bitirebilir

Doğrulanmış onay işareti, Gmail’in var Bildiri Tanımlama için Marka Göstergeleri (BIMI) özelliğini Temel alıyor. Bu özellik, şirketlerin e-posta avatarı olarak kullandıkları marka logosunun nitekim kendilerine ilişkin olduğunu bildirmesini gerektiriyor. BIMI’yi halihazırda benimsemiş olan şirketlerin otomatik olarak onay işaretini alacağı belirtiliyor.

Google tarafından paylaşılan görselde de görülebildiği üzere onay işaretinin üzerine gelindiğinde, “bu e-postayı gönderen kişinin, e-postayı göndermek için kullandığı Meydan ismi ve profil fotoğrafına sahip olduğunu doğruladığı” belirtiliyor. Google, e-posta kimlik doğrulamasının hem kullanıcılara hem de Emniyet sistemlerine “spam’i belirleme ve durdurma” konusunda Yardımcı olabileceğini ve tıpkı vakitte göndericilerin “marka inançlarından yararlanmalarına” İmkan sağlayabileceğini belirtiyor.

Gmail, bugünden itibaren hem Workspace hesaplarında hem de şahsî Google hesaplarında doğrulanmış onay işaretlerini kullanıma sunuyor, bu nedenle Fazla yakında e-postalarınızda mavi onay işaretleri görmeye başlayabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir