Karşınızda Microsoft 365 Copilot: Office uygulamaları artık yapay zekaya sahip!

Yazılım Mar 16, 2023 Yorum Yok
Microsoft, bugün Microsoft 365 uygulamaları ve hizmetleri için insanlara evrak, e-posta, sunum ve Fazla daha fazlasını oluşturma konusunda Yardımcı olmak için tasarlanmış yeni Yapay zeka takviyeli Copilot’u duyurdu. Copilot, Microsoft 365 uygulamalarıyla bütünleşmiş bir asistan (Clippy?) pozisyonunda olacak.

Microsoft 365 Copilot nedir, ne işe yarıyor?

Microsoft 365 Copilot kısaca, iş yerindeki angarya işleri ortadan kaldırmaya Yardımcı olmak için yapay zekayı kullanan bir asistandır diyebiliriz. Örneğin, PowerPoint’ten bir Word evrakına dayalı bir sunum oluşturmasını isteyebilir ve hatta bütün slaytlarınıza animasyonlar yahut tarzlar uygulamasını sağlayabilirsiniz. Microsoft 365 lideri Jared Spataro, “Copilot, büsbütün yeni bir çalışma biçimi. Her gün milyonlarca insanın kullandığı Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams ve daha fazlası üzere uygulamalarda yerleşik olarak sizinle Bir arada çalışacak.” dedi.

Microsoft 365 kullanıcıları, yaklaşmakta olan Microsoft Teams toplantısı hakkında bilgi edinmek, insanları ilgili projelerle ilgili güncellemelerden haberdar etmek, nihayet işe alınanlar gibi kurumsal değişiklikler ve hatta tatilden dönmüş olabilecek Amel arkadaşları hakkında güncellemeler hazırlamak için Copilot’u kullanabilecek. Copilot, Microsoft’un Office uygulamalarında da kullanılabilir olacak.

Tüm Office uygulamalarında kullanılacak

Microsoft 365 Copilot, firmanın da dediği üzere çalışma biçimini büsbütün değiştirecek. Sadece bir sorgu ile Excel’de SWOT tahlili yapılabilir yahut verilere dayalı PivotTable oluşturulabilecek. Microsoft’a nazaran Copilot, bir Teams toplantısını yazıya dökebilir yahut geç kalan birisine konuşulanları özetleyebilir. Lakin sunum sırasında Ufak bir şeye de değinildi. Spataro, Copilot’un her Vakit hakikat olmayabileceğini lakin isteğinizi yararlı bir halde yanlış yaparak size harika olmayan lakin Yine de size bir avantaj sağlayan bir Fikir verebileceğini söyledi. Yani Bing yahut ChatGPT’de olduğu üzere dataların yahut bilgilerin doğrulamanız tavsiye ediliyor.

Copilot Outlook’ta da yer alacak, böylelikle e-postaları silmek yahut yanıtlamak için daha az Vakit oluşturulacak. Copilot, sizin için bir e-postayı özetleyebildiği üzere yanıtlanması gereken bir e-postaya Müsait tonda yanıt ayarlayabilecek. Spataro, “Copilot’u oluşturmak için ChatGPT’yi Microsoft 365’e bağlamakla yetinmedik. Microsoft 365 Copilot, Copilot olarak isimlendirdiğimiz sistem tarafından destekleniyor.” Bu sistem Word, Excel ve PowerPoint üzere Microsoft 365 uygulamalarını Microsoft Graph ve GPT-4 ile birleştiriyor. Microsoft Graph bir nevi sistem içi topraklama/doğrulama olarak düşünülebilir.

Microsoft ayrıyeten bütün Microsoft 365 uygulamalarında çalışan bir Business Chat özelliğini de getirmeyi planlıyor. Bu özellik; sohbetleri özetlemeye, e-posta yazmaya, Kıymetli tarihleri ​​bulmaya ve hatta diğer proje belgelerine dayalı bir plan yazmaya Yardımcı olmak için dokümanlar, sunular, e-posta, takvim, notlar ve şahıslar genelindeki bilgileri Microsoft Graph sayesinde bir ortaya getirir.

Microsoft, Microsoft 365 Copilot’u şu anda 20 müşteriyle test ettiğini ve önümüzdeki aylarda önizlemeyi genişleteceğini söylüyor. Microsoft bugün yayınladığı bir blog yazısındaönümüzdeki aylarda fiyatlandırma ve ayrıntılar hakkında daha Çok bilgi paylaşacağız” diyor. Bununla Bir arada şirket, blog yazısında Yapay zeka unsurlarına de dikkat çekti. Üretilen her bir gereçte kaynaklara ilişki verildiğini ve kullanıcıları içeriği gözden geçirmeye, doğruluğunu Denetim etmeye ve ayarlamaya teşvik ettiklerini Anlatım ediyor.

Açıkçası Office uygulamaları milyonlarca çalışan ve binlerce işletme tarafından kullanılıyor. Oluşturulan bir evrakta kıymetlerin yanlış olması Önemli sonuçlar doğurabilir. Microsoft, Office’e Yapay zekayı Fazla süratli bir halde entegre etti fakat şu Lahza riskler korku verici. Fakat zati “test” ve “önizleme” süreçleri bunlar için Mevcut diyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir