Asus ROG Phone 7 serisi Geekbench’te göründü: Yakında geliyor

Genel Mar 16, 2023 Yorum Yok
Akıllı telefon pazarında orta Tertip ve oyuncu odaklı modeller ile varlık gösteren Asus, yakında yeni nesil Rog Phone 7 serisini piyasaya sürecek. Hatırlayacak olursak Asus Rog Phone 7 ve ROG Phone 7D kısa mühlet Evvel Geekbench’te görülmüştü. Artık Geekbench veritabanında yeni nesil telefonların iki farklı sürümü daha ortaya çıktı.  

Asus Rog Phone 7 serisi detaylanıyor

Geekbench platformunda AI2205_B ve AI2205_C model numaraları ile görüntülenen her iki sürüm, kuvvetle beklenen Rog Phone 7 Pro’ya işaret ediyor. Şimdiye kadar gördüğümüz B, C ve D varyantlarının hepsinin 3.19 GHz anne çekirdeğe sahip olan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2’nin Temel sürümünü kullandığını hatırlatalım. Fakat Rog Phone 5 serisinde şirket, Hız aşırtmalı Qualcomm tahlilleri ile karşımıza çıktı.

Görünüşe nazaran ROG Phone 7 Pro, Qualcomm SoC’nin daha yüksek bir tahlilini getirmeyecek. Hakikaten bu türlü bir yonga seti (Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy) halihazırda Samsung Galaxy S23 serisine eşlik ediyor. Bu nedenle SD8+ Gen 2 duyurusuna kadar Samsung ve Qualcomm ortasında süreksiz bir muahede bulunuyor olabilir.

Yeni sızıntılar Asus Rog Phone 7 ailesinde yer alacak üç modelin Snapdragon 8 Gen 2 ve 16GB LPDDR5X RAM ile destekleneceğini de doğruluyor. Ayrıca Gadgetsdata’ya nazaran Rog Phone 7, FHD+ çözünürlük, 165Hz yenileme suratı ve dahili parmak izi okuyucunun eşlik ettiği 6,8 inç boyutlarında ekrana sahip olacak. Ayrıyeten aygıtın 65W süratli şarj dayanaklı 6.000 mAh pil kapasitesi sunacağı belirtiliyor.

Asus ROG Phone 6 serisi geçen yılın Temmuz ayında tanıtıldı. Bu bağlamda yeni jenerasyon ROG telefonların vitrine çıkmasına en az birkaç ay kaldı diye düşünüyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir