Trump’ın sosyal ağı sıkıntıda, işten çıkarmalar başladı

Genel Mar 16, 2023 Yorum Yok
Başkanlık seçimleri devrinde Twitter ve Facebook ağlarından yasaklanınca kendi toplumsal ağını hayata geçiren eski reis Donald Trump, bir süre bir yükseliş yaşasa da rahatsız edici sansür siyasetleri yüzünden kullanıcı kaybetmeye başladı. Üzerine bir de Trump’ın yasağı kalkınca kaçınılmaz nihayet geldi.

Truth Social sıkıntıda

Trump Media çatısı altındaki Truth Social bir müddettir SPAC Digital World Acquisition Corp. ile görüşme halindeydi. Yakın vakitte halka açılan SPAC yaklaşık 293 milyon dolar yatırım yapacaktı. Bu yatırım ile Truth Social başta olmak üzere yeni açılacak görüntü içerik platformu ve farklı bulut tabanlı projelere kaynak sağlanacaktı.

Ne Mevcut ki SEC ve FINRA kurumları muahedeyi mercek altına alınca işler karıştı. Yatırım cinslerinin sonraki bir periyoda ertelenmesi zarureti ortaya çıktı. Bu haliyle Truth Social iktisadını etkiledi. Trump’ın Twitter ve Facebook yasağının kalkması da toplumsal ağdaki fırtınayı dindirince işten çıkarmalar başladı.

Gelen bilgilere nazaran Truth Social sermayesini sürdürebilmek ismine pek Fazla çalışanını işten çıkarıyor. Yaklaşık 40 Benlik gruptan birinci etapta 6 kişinin işine nihayet verildi. Bunlar ortasında teknoloji şefi de bulunuyor.

Kaynaklar Trump kümesinin fakat Eylül ayına kadar toplumsal ağı finanse edebilme imkânının olduğunu belirtiyor. Şayet SPAC muahedesi gerçekleşmezse Truth Social ağının büsbütün kapanması da gündeme gelebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir